Tuesday, October 27, 2020
Home KRYESORE zvMinistri Gecaj në Gjakovë & Junik

zvMinistri Gecaj në Gjakovë & Junik

Prishtinë, 13 maj

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Bajram Gecaj, ka vizituar komunën e Gjakovës dhe atë të Junikut.

Gjatë këtyre vizitave, zëvendësministri Gecaj, u takua me kryetarin e komunës së Gjakovës, z. Ardian Gjini, si dhe kryetarin i komunës së Junikut, z. Agron Kuçi.

numri i te infektarve ne renje

Me këtë rast, u njoftua me gjendjen aktuale të këtyre dy komunave, sidomos për masat që kanë ndërmarrë këto komuna për tejkalimin e kësaj situate.

Zëvendësministri Gecaj ofroi mbështetjen e tij dhe të MPBAP-së, që kjo situatë të tejkalohet sa më mirë në koordinim me të gjitha komunat e Kosovës. Ai tha se po vazhdon trendi i rënies së qytetarëve të infektuar me këtë virus dhe për këtë i falënderon qytetarët për disiplinën që kanë treguar këto ditë dhe kërkoi që kjo të vazhdojë edhe në ditët në vijim.

Zëvendësministrin Gecaj me këtë rast, ka vizituar edhe stacionet policore në Gjakovë dhe Junik prej ku u raportua se gjendja është e qetë dhe stabile.

Call: +38349676773

Most Popular

KM Hoti bëri homazhe tek shtatorja e Ukë Bytyçit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, si dhe Kryetari i Komunës...

Lehtësohet qasja në informata rreth lëndëve në gjykata

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK), me mbështetjen e Programit të USAID-it për Fuqizimin e Sistemit të Drejtësisë, sot në orët e pasdites,...

Kryetari Mustafa përkujton veprimtarin, Ukë Bytyçi

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në 18 vjetorin e vrasjes përkujton veprimtarin e LDK-së, ish-kryetarin e Komunës së Suharekës, Ukë Bytyçin. 

Policia gjoba si karamele

Sot Policia e Kosovës në Mitrovicë është duke gjobitur qytetaret furishëm duke i denuar edhe kembēsoret por edhe personat në vetura të...

Recent Comments