Tuesday, December 1, 2020
Home Trende Kombëtare Vëllazërorja Kosovë Shqipëri

Vëllazërorja Kosovë Shqipëri

Sot në orën 16:00 në Elbasan Arena do të zhvillohet ndeshja vëllazërore mes Kosovës dhe Shqipërisë e cila për shkaqe shëndetësore do të luhet pa shikues.

Edy Reja trajneri i Shqipërisë i gëzohet këtij ballafaqimi dhe theksoi se do të bëjë disa eksperimente në formacionin kundër Kosovës, do të luajnë me skemën 4-3-1-2, derisa trajneri i Kosovës, Bernard Challendes i cili ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus Covid19, ka bërë të ditur Federata e Futbollit e Kosovës. Ndeshjen e sotme miqësore kundër Shqipërisë do ta drejtojë ndihmëstrajneri i parë, Muharrem Sahiti.

Challendes e cilësoi si të panevojshme këtë miqësore në këtë kohë pandemie si dhe para dy sfidave me Slloveninë dhe me Moldavinë.

Gëzon fakti se të gjithë futbollistët dardanë janë në gjendje të mirë dhe të gatshëm për përballjen me kuqezinjtë.

Most Popular

Kosovo for Dummies

– Shfaqja më e re e Teatrit të Qytetit të Gjilanit  Drama / komedia e autorit Jeton Neziraj,...

Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori suksesi

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës tashmë ka deportuar në skenën kulturore ndërkombëtare duke mahnitur me çdo shfaqje të realizuar me mjeshtëri. Trupa është formuar nga Ahmet Brahimaj “Artist i Merituar” në vitin...

Autobusi Falas në Prishtinë

Për të inkurajuar udhëtimin me autobus urban në vend të veturave dhe uljen e ndotjes së ajrit në Prishtinë, Transporti Publik me...

LVV me dy fitore!

LVV doli e para në dy komuna në zgjedhjet e 29 Nëntorit 2020. Në Podujevë kandidati i LVV Prof.Shpejtim...

Recent Comments