Wednesday, December 2, 2020
Tags Vjosa Osmani

Tag: Vjosa Osmani

Kryekuvendarja Osmani, pjesë e forumit të parë Ballkanik kundër Antisemitizmit

Osmani: Antisemitizmi dhe çdo formë e diskriminimit përbëjnë sulm kundër dinjitetit njerëzor Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, ishte...

Kryekuvendarja Osmani: Investimi në shëndetësi nuk është shpenzim, po investim afatgjatë në mireqenie

U mbajt tryezë lidhur me senzibilizimin dhe përkrahjen e grave në kuadër të muajit të Kancerit të Gjirit Osmani:...

KryeKuvendarja Osmani takoi Auditorin e Përgjithshëm, Besnik Osmani

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani ka pritur në një takim Auditorin e Përgjithshëm të Zyrës Kombëtare të Auditimit, z. Besnik...

KryeKuvendarja Osmani takoi zyrtarët e sindikatës së policisë së Kosovës

Osmani: Shtesat për policë të domosdoshme për trajtim të drejtë dhe të dinjitetshëm Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani...

Urimi i Kryetares së Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani për Ditën e Pavarësisë së ShBA-ve

Osmani: Miqësia me Amerikën, referencë e përhershme e Kosovës Për nder të 244 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të...

Kryekuvendarja Osmani: Trenat jo më simbole dhimbjeje, por të lidhjes ndërmjet popujve

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani dhe zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani vizituan Trenin e Eksodit në Bllacë

Vjosa Osmani forcave të NATO-s: Ju na shpëtuat ne dhe shpëtuat civilizimin tonë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, së bashku me kreun e KFOR-it, ambasadorë të Qunitit dhe deputetë, vendosin lule te...

Vjosa Osmani: Platforma politike e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit frymëzim për forcimin e shtetit të Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani në 142 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, ka marrë pjesë në Ekspozitën “Personalitetet e...

Ambasadori Lebet: E papranueshme gjuha denigruese ndaj znj.Vjosa Osmani

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani u taku me ambasadorin zviceran Jean- Hubert Lebet Kryetarja e Kuvendit të...

Kryekuvendarja Osmani takon Këshillin e Evropës & Komisionin e Venecias

 05 Qershor 2020 Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani ka mbajtur një takim njoftues online me Frank Power,...
- Advertisment -

Most Read

Black Friday vs White Cuma

Rexhep MYFTARIPublicist Fillimi i një trendi të Ri apo çka fshihet prapa...

Rrenacak, i marrë apo te dyjat bashkë!

Bill Barr Prokurori i Përgjithshëm sulmohet brutalishtë në emisionin e Lou Dobbs. Dobbs ne FoxTV e quan Prokurorin gënjeshtar, budalla apo te...

Kosovo for Dummies

– Shfaqja më e re e Teatrit të Qytetit të Gjilanit  Drama / komedia e autorit Jeton Neziraj,...

Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori suksesi

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës tashmë ka deportuar në skenën kulturore ndërkombëtare duke mahnitur me çdo shfaqje të realizuar me mjeshtëri. Trupa është formuar nga Ahmet Brahimaj “Artist i Merituar” në vitin...