Thursday, January 28, 2021
Tags Vetevendosje

Tag: vetevendosje

Biden ‘kopjon’ Vetëvendosjen!

Presidenti Biden nënshkruan urdhëresë ekzekutive e cila i udhëzon institucionet federale të ShBA-ve të blejnë produkte vendore të prodhuara në Amerikë. Fushata "Buy American" apo...

Vetëvendosje: Të shkarkohet zv.Kryeministri Driton Selmanaj!

Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti sot një konferencë për media në oborrin e Kuvendit të Kosovës, ku ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Grupit Parlamentar të...

LVV thërret në interpelancë Kryeministrin Hoti lidhur me zotimin e tij për t’u bashkuar në nismën e Novi Sadit

Është fakt i ditur botërisht se i ashtuquajturi “mini-Shengen ballkanik” është ide dhe projekt i Serbisë. Jashtë ambalazhimit dhe justifikimit kinse të bashkëpunimit rajonal,...

Për një javë 150 mijë nënshkrime

08 Qershor 2020 Sot u bënë një javë prej kur filluam mbledhjen e nënshkrimeve në peticionin online për të vazhduar të nesërmen edhe atë fizik...

Duam Zgjedhje

28 Maj 2020 Sot mbi 5 mijë pjesëmarrës, një pjesë e vogël e qytetarëve që mbështesin ndryshimin, treguan se protesta është e mundshme të organizohet...

Vetevendosje ia numron të pavërtetat Presidentit Hashim Thaçi

Reagim për të pavërtetat e Presidentit deklaruar sot në konferencë për media Presidenti edhe njëherë sot gjatë konferencës për media tha një mori të pavërtetash...

Dorëzohen në Gjykatën Kushtetuese përgjigjet për shkeljet e rënda të Presidentit

Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci ka dorëzuar me 5 maj, në Gjykatën Kushtetuese komentet e Grupit Parlamentar të Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Ato janë përgjigje ndaj...
- Advertisment -

Most Read

HTML-Faqja IME

8 Redaktuesit HTML