Saturday, January 23, 2021
Tags Qeveria Hoti

Tag: Qeveria Hoti

KM Hoti: Qeveria dyfishon subvencionet për vreshtarët dhe verëtarët

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, si dhe kryetarin e...

Kryeministri Hoti në tryezën “Cila është platforma e Qeverisë së Kosovës në dialogun me Serbinë?”

Prishtinë, 17 qershor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti mori pjesë në tryezën e diskutimit me temën "Cila është platforma e Qeverisë së...

Kryeministri Hoti: Rruga Deçan–Plavë, projekt i rëndësishëm për trojet shqiptare

Deçan, 16 qershor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, mori pjesë në përurimin e asfaltimit të segmentit të parë të rrugës Deçan–Plavë. Para të...

Qeveria Hoti shfuqizohen Reciprocitetin

Prishtinë, 6 qershor 2020 E drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e tretë në të cilën ka shqyrtuar...

Qeveria Hoti miratoi Programin qeverisës 2020–2023

Prishtinë, 5 qershor 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në mbledhjen e mbajtur sot, e miratoi Programin qeverisës 2020-2023,...

Alarmohet Viola von Cramon nga Presioni i Kanungjive ndaj Deputetëve të Kosovës për ta Votuar Qeverinë Hoti

04 Qershor 2020 Raportuesja Europiane për Kosovën Viola von Cramon alarmohet nga Presioni i Kanungjive ndaj Deputetëve të Kosovës për ta Votuar Qeverinë Hoti. Në cicërimën...

Punoni si Qeveria Kurti thot Ambasadori Gjerman Christian Heldt

04 Qershor 2020 Anipse nuk ia përmend emrin ishKryeministrit Albin Kurti, Ambasadori Gjerman në Kosovë z.Christian Held në cicerimën e tij, për ata që lexojnë...
- Advertisment -

Most Read