Saturday, January 16, 2021
Tags AVDULLAH HOTI

Tag: AVDULLAH HOTI

Hoti: Nesër formohet Fondi Emergjent për sanimin e dëmeve nga vërshimet

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, bashkë me ministrin e Mbrojtjes, z. Anton Quni dhe ministren e Financave, znj. Hykmete...

SHBA dhe Kosova marrëveshje bashkëpunimi

Kosova vendi i parë në Ballkanin Perëndimorë që nënshkruan Marrëveshjen për Nxitjen e Investimeve (IIA) me DFC-në Prishtinë, 31 dhjetor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Hoti zotohet për mbështetje të rregullt financiare të strehimoreve

Prishtinë, 21 dhjetor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një takim me përfaqësueset e Rrjetit të Strehimoreve të Kosovës,...

Informatat për dorëheqjen e Kryeministrit Hoti janë të pa vërteta.

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, z.Avdullah Hoti, njofton opinionin publik se informacionet të cilat po qarkullojnë nëpër mediat për dorëheqjen e Kryeministrit janë të...

Hoti nënshkroi deklaratën kundër ngacmimit seksual në administratën publike

Me këtë rast ai ka theksuar se, Qeveria e Republikës se Kosovës mbetet e përkushtuar për zbatimin e politikave aktive në fushën e të...

Mesazh i Kryeministrit Hoti me rastin e 4 Korrikut – Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka dhënë një mesazh urimi për popullin dhe qeverinë amerikane me rastin e 4 Korrikut – Ditës...

Kryeministri Hoti: 12 Qershori është memoria jonë si qytetarë, memoria jonë kombëtare

Prishtinë, 12 qershor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë sot homazhe te Shtatorja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, Memoriali i...

Treshja e Subordinuar dhe Shkopi Magjik Amerikan

Rexhep MYFTARI Publicist 06 Qershor 2020 Antagonistet Kosovar, treshja e subordinuar Thaçi, Mustafa & Hoti shpresojnë në shkopin magjik Amerikan. Ata kanë iluzione se i dërguari...

Kryeministri Hoti mori detyrën Qeverisëse

Prishtinë, 4 qershor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot edhe zyrtarisht e ka marrë drejtimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës.  Në një...

Qeveria Hoti, emrat

03 Qershor 2020 Në seancen e sotme të kuvendit të Kosovës Avdullah Hoti u votua për Kryeministër me 61 vota për, 24 kundër dhe 1...
- Advertisment -

Most Read