Wednesday, January 20, 2021
Tags Albin Kurti

Tag: Albin Kurti

Fitorja ka ndodhur, Zgjedhjet do ta vërtetojnë me 14 Shkurt

Sot Albin Kurti dhe Vjosa Osmani mbajten një konferencë të përbashkët me rastin e nënshkrimit të bashkepunimit të tyre e cila ishte planifikuar të...

Fillimi i Ri, Fitorja e madhe e LVV dhe Ndarja e serishme e LDK

Rexhep MYFTARIPublicist FB Ashpërsohet Rivaliteti mes LVV dhe LDK Këto ditë ende pa filluar zyrtarisht fushata, ajo ka filluar edhe përmes gjuhës së ashpërsuar mes Albin Kurtit...

Albin Kurti: Votoni për Joe Biden

Albin Kurti nxitë Shqiptarët e Amerikës që ta votojnë z.Joe Biden për President. z.Kurti thot votoni për Biden sepse ai paraqet vlerat tona të...

Albin Kurti: Kosova si Zvicrra

Sot është Dita Kombëtare e Zvicrës, festë e cila kremtohet nga shumë zviceranë anembanë botës. Ata vetë e zgjodhën këtë datë, me një referendum,...

Miroslav Lajçak: Ska marrëveshje pa Albin Kurtin

Sot, Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, deputeten dhe anëtaren e kryesisë Fitore Pacolli Dalipi dhe anëtarin e...

Albin Kurti, Fjalimi: Festa e Çlirimit dhe Tubimi gjithëpopullor

15 vjet janë shumë në jetën e një njeriu, por 15 vjet janë pak për të gjithë këto të arritura të Lëvizjes tonë. Edhe...

Lidhja e Prizrenit e formësoi kombin shqiptar por edhe e organizoi atë në aspektin politik e ushtarak

10 Qershor 2020 Albin KURTIKryetar i Levizjes Vetevendosje Përderisa shqiptarët i bënin kryengritjet kundër Perandorisë Osmane, Serbia e Greqia përgatiteshin si t’i ndanin tokat e banuara...

Treshja e Subordinuar dhe Shkopi Magjik Amerikan

Rexhep MYFTARI Publicist 06 Qershor 2020 Antagonistet Kosovar, treshja e subordinuar Thaçi, Mustafa & Hoti shpresojnë në shkopin magjik Amerikan. Ata kanë iluzione se i dërguari...

Muja: Albin Kurti vendosi Standarde të reja gati çdo ditë pune.

Armend MUJA Publicist 04 Qershor 2020 Kryeministrit Kurti: 100 e ca dite qeverisje, por se paku 95 dite prej tyre kane vendose standard te ri ne...

Punoni si Qeveria Kurti thot Ambasadori Gjerman Christian Heldt

04 Qershor 2020 Anipse nuk ia përmend emrin ishKryeministrit Albin Kurti, Ambasadori Gjerman në Kosovë z.Christian Held në cicerimën e tij, për ata që lexojnë...
- Advertisment -

Most Read