Friday, August 14, 2020
Home KRYESORE Serbia pranon Republikën e Kosovës, kur detyrohet

Serbia pranon Republikën e Kosovës, kur detyrohet

04 Qershor 2020

Deputeti i LVV Liburn Aliu në seancën e sotme në kuvendin e Kosovës flet për Pranimin nga Sërbia të dokumenteve me mbishkrimin Republika e Kosovës.

Ai në mes tjerash thekson se po të kërkonin Sërbet edhe shefin e AKIs do ta merrnin si peshqesh nga Qeveritë e Grupit PLAN vetëm e vetëm për të keqQeverisur PLANi.

Gjithashtu ia përkujtoi qytetarëve të Kosovës se Qeveria Hoti është e paligjshme, e kontrolluar direkt nga Beogradi e Vucici e të cilës ia bëri votat Presidenti i Kosovës i cili natën pararendëse mblodhi vota duke bredhur nëpër Oda.

Ndiqeni fjalimin e tij këtu:

Liburn Aliu, në emër të GP të LV

“Dy gjëra të pazakonta dje. Maunat nga Serbia me dokumente ku shkruan ‘Republika e Kosovës’, dhe votimi i pazakontë, por i pritshëm i votimit të një qeverie të jashtëligjshme, me vota të mbledhura nga presidenti nëpër oda, dhe e varur nga Lista Serbe. Por, qytetarët e kanë parë që në këtë vend është i mundshëm ndryshimi, modeli është vënë, është proces që nuk i dalin para as shkeljet kushtetuese dhe as kërcënimet e akrobacitë. Keq për LDK-në që i dha një goditje Kosovës, por edhe kjo nuk ka mbaruar ende, është betejë e filluar.” – Liburn Aliu, në emër të GP të LV

Posted by Lëvizja VETËVENDOSJE! on Thursday, June 4, 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

Mitrovica e Veriut Beteja e Fundit për Pavarësinë e Kosovës (19 Shkurt 2019)

Serbia ndanë në Baza Etnike edhe Rrymën në Veri të Mitrovicës Mitrovicë Veriore 19 Shkurt 2019

Qeveria 365mil. €uro për rimëkëmbje ekonomike

Në mbledhjen elektronike, mbledhja e 23-të e radhës, e Qeverisë së Republikës së Kosovës, nën drejtimin e Kryeministrit Avdullah Hoti, është miratuar...

Fermerët e Mitrovicës së Veriut aplikojnë në Jug për Subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) njofton të gjithë fermerët e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut se...

Ministri Veliu takoi ministrin e Shëndetësisë, z.Armend Zemaj.

Në këtë takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend me theks të veçantë për zbatimin e masave dhe aktiviteteve tëkoordinuara nga Grupi Ndër-Institucional për Menaxhimin e...

Recent Comments