Tuesday, October 20, 2020

LATEST ARTICLES

Ramë Manaj kërkoi nga Shefi i EULEX-it zbulimin e fatit të personave të pagjetur

Prishtinë, 6 tetor 2020 Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Ramë Manaj, i shoqëruar edhe nga Kryetari...

PDK: Kurti anti-Amerikan , Hoti i paaftë

Sot në konferencen e PDK-së, Uran Ismaili akuzoi ish-Kryeministrin Albin Kurti dhe Lëvizjen Vetëvendosje ku i quajti anti-Amerikan ndërsa Kryeministrin e tanishëm...

Ministri Veliu priti në takim ambasadoren e Francës në Kosovë

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, z.Agim Veliu, priti në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, znj. Marie-Christine Butel.

KryeKuvendarja Osmani takoi ambasadorin e ri hungarez Jozsef Bencze

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani ka takuar sot ambasadorin e sapoemëruar hungarez Jozsef Bencze. Në takim është diskutuar për bashkëpunimin...

Kryeministri Hoti priti deputetin grek, Andreas Patsis

Prishtinë, 5 tetor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot deputetin grek, Andreas Patsis, i...

Prishtinës i teprojnë 20% e Buxhetit

Qeverisjet e LDK dhe VV pa vizion për Prishtinën, cdo vit i tepron mbi 20% e buxhetit Sot Partia...

Lumbardhi me dy rrëfime Fantazmagorike

Lumbardhi hap dhe mbyllë sezonin e filmit me dy shfaqje dhe një prezantim në vend të programit të anuluar “Rrëfimet Fantazmagorike” 

SBASHK-u shënon 5 Tetorin-Ditën Botërore të Mësuesit

Situata e krijuar nga pandemia kudo në botë ka bërë qëedhe 5 Tetori-Dita Botërore e Mësuesit të shënohet  ndryshe nga vitet tjera. Internacionalja e Arsimit (EI) ka zgjeruar SBASHK-un dhe gjithë sindikatat tjera, që përfaqësojnë 32...

KryeKuvendarja Osmani takoi ambasadorin Joern Rohde, për nder të ditës së bashkimit të Gjermanisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani ka pritur në takim ambasadorin gjerman Joern Rohde. Ajo ka uruar ambasadorin dhe popullin...

Presidenti Thaçi takoi avokatin e popullit, Naim Qelaj

Prishtinë, 02 tetor 2020 Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar sot avokatin e popullit, Naim...

Most Popular

Albin Kurti: Votoni për Joe Biden

Albin Kurti nxitë Shqiptarët e Amerikës që ta votojnë z.Joe Biden për President. z.Kurti thot votoni për Biden sepse ai paraqet vlerat...

KM Hoti: Qeveria afër bizneseve dhe qytetarëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit e Aleancës Kosovare të Bizneseve, të udhëhequr nga kryetari i saj,...

12 komuna me pajisje të reja teknologjike për shkolla të mesme

Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot janë nënshkruar 12 memorandume bashkëpunimi me 12 komuna të Kosovës, duke u mundësuar secilës prej...

iKSHPK bëhet me PCR UNIVERZAL/VIRAL

UNDP i dorëzon Institutit Kombëtar për Shëndetësi Publike komplete PCR UNIVERZAL/VIRAL për grumbullimin e mostrave për COVID-19 blerja e të cilave është...