Friday, February 26, 2021

LATEST ARTICLES

Ambasadori Kosnett uron popullin e Kosovës dhe fituesit e zgjedhjeve

Në tri cicërima të njëpasnjëshme rreth Kosovës, Ambasadori Amerikan në Kosovë Philip Kosnett uroi popullin e Kosovës dhe fituesit e zgjedhjeve duke thënë: Urime...

POPULLI THA FJALËN E VET

Shkruan Skender Musliu Përveç se 14 Shkurti ishte dita e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të Kosovës, kjo ishte edhe dita e Shën Valentinit apo dita...

Presidentja Osmani falenderon Presidentin Biden

Në një cicërimë Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani falenderoi Presidentin Biden për urimet lidhur me ditën e pavarësisë së Kosovës. Më tutje ajo theksoi: Sot...

LDK në Ramje të Lire mes Shpartallimit dhe Rolit te King Maker

Shkruan Rexhep Myftari, Publicist Nji gjë është e sigurt, LDK zor se mund ta mbijetoj ketë Ramje te Lirë.  Ajo është duke shkuar drejt shpatallimit, anipse...

Isa Mustafa jep dorëheqje

Një ditë pas is zultatit të zgjedhjeve dhe disfatës së thellë që pësoipartia e tij LDK, Isa Mustafa dhe kryesia e LDK-së dhanë dorëheqje...

Zgjedhjet Parlamentare 2021

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet paraentare sipas rezultateve preliminare doli e para me përqindje bindëse ndaj rivalëve politik. LVV 48.12% është rezultat historik ndërsa akoma pritet...

3 Filma n’ABC Festa e Pavarsisë

Qendra Kinematografike e Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit do të shfaqë tre filma kosovar me rastin e trembëdhjetë vjetorit...

Trump jo-Fajtor vendosin Senatorët

ish-Presidenti Amerikan Donald J Trump shpallet jo-fajtor nga senati Amerikan duket votuar 57-43 ne favor të lirimit të tij nga aktakuza për nxitje të...

FALSIFIKIMI I HISTORISË, AKT I PAPRANUESHËM

Shkruan Skender Musliu Raportet e shqiptarëve me maqedonët në Republikën e Maqedonisë së Veriut asnjëherë nuk kanë qenë të lehta, madje ato kanë patur karakter...

36% e të anketuarve të pakënaqur me menaxhimin e pandemisë nga Komunat

Kosovo Liberal Center në bashkëpunim me Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit ka organizuar disktuimin e radhës online me temë: "Pandemia Covid19: Masat e marra nga...

Most Popular