Thursday, August 13, 2020

LATEST ARTICLES

Sylë Vitia emërohet Këshilltar Politik i KM Hoti dhe Drejtor i Zyrës për Çështje të Kategorive të Dala nga Lufta e UÇK-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në mbështetje të përgjegjësive të tij kushtetuese, emëroi sot z. Sylë Vitia Këshilltar Politik dhe...

Ministri Veliu përkrahë Policinë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim Kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, znj.Valbona Kamberi dhe Ragip Ajeti, përfaqësues i Degës...

Ministri Veliu takoi Komandantin e KFOR-it Gjeneral Majorin Michele Risi

Pas shqetësimeve të ngritura në media nga qytetarët e Republikës së Kosovës, si dhe letrës publike të Kryetarit të Komunës së Kamenicës, në lidhje me hyrjen e forcave të Xhandarmerisë...

Çuni e Veliu të ragojnë, Hyseni të dorëhiqet

Shukri YmeriKryetar i Lobit Euro-Atlantik Shqiptar Lobi Euro-Atlantik Shqiptar, kërkon urgjentisht nga...

Qeveria Hoti delegon kompetencat për hapjen e Kopshteve tek Komunat

Vendimi i fundit i Qeverisë e delegon kompetencën për hapjen e kopshteve te komunat. Komuna e Prishtinës i menaxhon 8 kopshte publike...

KryeKuvendarja Osmani takoi zyrtarët e sindikatës së policisë së Kosovës

Osmani: Shtesat për policë të domosdoshme për trajtim të drejtë dhe të dinjitetshëm Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani...

RTK tash e një vit pa menaxhment dhe pa shef editorial

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të RTK-së, Fadil B.Hoxha, së bashku me anëtarët e kryesisë, Adriana Morina dhe Visar Duli, janë takuar...

Video: Fillon mocioni për rrëzimin e qeverisë Hoti

https://www.facebook.com/vetevendosje/videos/871544220036926 Nga sot, Grupi Parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! fillon mbledhjen e nënshkrimeve për procedimin e mocionit të mosbesimit...

KryeKuvendarja Osmani, takoi ambasadorin e ri të Gjermanisë, z. Jörn Rohde

Osmani: Roli i Gjermanisë për perspektivën evropiane dhe ekonomike të Kosovës është krucial Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr....

Bombardimi i Ri i Mitrovicës

Rexhep MYFTARIPublicist Sulmi kundër Mitrovicës 2020 para vazhdimit të Negociata të...

Most Popular

Osmani: Rinia është transformuesi i vërtetë i shoqërisë

“Të rinjtë janë forca e vërtetë vepruese për ndryshimet e mëdha në shoqëri”. Kështu tha sot kryetarja e Kuvendit të Kosovës, znj. Vjosa...

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, sot vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes, ku u prit nga ministri i Mbrojtjes, z. Anton...

Ministri Veliu priti në takim shefin e UNHCR-së dhe përfaqësuesen e OKB-së në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim njoftues shefin e UNHCR-së në Kosovë, z.Erol Arduc si dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë, znj.UlrikaRichardson. 

BESO në Kotësi dhe Rezhimi i Vjetër

Rexhep MYFTARIPublicist Koalicioni i tanishem Qeveritar sa duket para kollapsit aq...