Thursday, August 13, 2020
Home KRYESORE New York: Senatori Amerikan Marty Golden mbështetë Shqiptarin Marko Kepi!

New York: Senatori Amerikan Marty Golden mbështetë Shqiptarin Marko Kepi!

Senatori i Brooklyn Marty Golden deklaron mbështetjen e tij për shqiptarin Marko Kepi!

Marko punoj për Senatorin Marty Golden për 5 vite ku arriti të siguroj më shumë se $20,000 për paradën Shqiptare, shpallën 4 Shtatorin dita e Nënë Terezes në Shtetin e Nju Jorkut ku i pranishëm ishti Princi Leka i Shqiptarëve.

Princi Leka Zogu, Princesha Elia Zaharia Zogu, Marty Golden dhe Marko Kepi

Marko bashkë me Senatorin vendosën Statujen e Nënë Terezës në Bensenhurst Brooklyn dhe mbas shumë sakrificave arritën të sigurojnë certifikimin e grupit policor “Illyria Society” si grup i autorizuar i policisë së New Yorkut. Gjithashtu kremtoj edhe 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës në Senatin e Nju Jorkut.

Zgjedhjet për Marko Kepin janë me 23 Qershor 2020 ku shpresojmë që për herë të parë në USA shqiptaret të votojnë si një komunitet!

https://www.facebook.com/watch/?v=572691353667949

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

Osmani: Rinia është transformuesi i vërtetë i shoqërisë

“Të rinjtë janë forca e vërtetë vepruese për ndryshimet e mëdha në shoqëri”. Kështu tha sot kryetarja e Kuvendit të Kosovës, znj. Vjosa...

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, sot vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes, ku u prit nga ministri i Mbrojtjes, z. Anton...

Ministri Veliu priti në takim shefin e UNHCR-së dhe përfaqësuesen e OKB-së në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim njoftues shefin e UNHCR-së në Kosovë, z.Erol Arduc si dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë, znj.UlrikaRichardson. 

BESO në Kotësi dhe Rezhimi i Vjetër

Rexhep MYFTARIPublicist Koalicioni i tanishem Qeveritar sa duket para kollapsit aq...

Recent Comments