Friday, October 30, 2020
Home KRYESORE New York: Qëllohet për Vdekje Shqiptari në Manhattan

New York: Qëllohet për Vdekje Shqiptari në Manhattan

02 Maj 2020

Në SoHo të Manhattan në New York në orët e hershme të mengjesit rreth orës 12:30 pas mesnatës siç raporton New York Post qëllohet prapa shpinës me arm zjarri Shqiptari Ganjel Pepaj.

Polici Derek Chauvin duke e shtypur George Floyd

Ngjarja kishte ndodhur pas trazirave në qytet si rezultat i revoltës qytetare ndaj vrasjës së George Floyd. Trazirat në tërë Amerikën po i shfrytëzojnë edhe bandat plaçkitëse të cilat pas zjarrëvënjeve dhe thyerjeve të dyqaneve po vjedhin gjithçka dhe gjithandej Amerikës.

Rasti i Pepaj sipas New York Post kishte ndodhur pas përleshjes së dy bandave plaçkitëse për territor. Pepaj ishte qëlluar pas shpine dhe ndodhet ne Spital me gjasa që të shpëtoj.

Call: +38349676773

Most Popular

5 Libra Falas nga JusufBuxhovi.com

Jusuf Buxhovi, Shkrimtari ynë i famshëm dhe njëri ndër historianët më kredibil i të gjitha kohërave botoi në web faqen e tij...

Avni Mula 04.01.1928 – 29.10.2020

Shuhet në moshën 92 vjeçare Gjigandi i muzikë shqipe AVNI MULA. I lindur më 4 janar të vitit 1928...

Qeveria miratoi Projektligjin për ndarjet buxhetore për v. 2021

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka mbajtur sot mbledhjen e  të rregullt, të 38-tën me radhë,...

Dialog n’mes të një Trump-isti dhe Biden-isti shqiptar

Avni AbaziNew York FB Ndaleshim para ekranit duke degjuar politikanët dhe mundoheshim me...

Recent Comments