Friday, August 14, 2020
Home KRYESORE Liqeni a nxirret nga Moqali

Liqeni a nxirret nga Moqali

16 Qershor 2020

Liqeni Akumulues i Mitrovicës i cili cilësohet si Krenaria e Mitrovicës duket në gjendje të mjerueshme pas dimrit të gjatë, reshjeve pranverore dhe ballafaqimit disamujor me Covid19.

Aktivitetet ambientaliste mungojnë, organizatat jo-qeveritate as nuk kanë fonde as nuk janë të motivuara ti pervjelin mëngët e ta nxjerrin Liqenin nga Moqali.

Ndërsa siç mësuam nga Faruk Mujka zvKryetari i Komunës, Maqina e cila do ta pastroj Liqenin do të vie mbrenda një muaji.

Mbetet të Shpresojmë që deri me 15 Korrik 2020 Liqeni të duket ndryshe mirëpo duhet të kihet parasysh që tani kur Mergimtaret mezi po presim të na vijnë, oferta Turistike e Mitrovicës edhe ashtu e mangët po rrezikohet seriozisht nga papastërtia e Liqenit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

Mitrovica e Veriut Beteja e Fundit për Pavarësinë e Kosovës (19 Shkurt 2019)

Serbia ndanë në Baza Etnike edhe Rrymën në Veri të Mitrovicës Mitrovicë Veriore 19 Shkurt 2019

Qeveria 365mil. €uro për rimëkëmbje ekonomike

Në mbledhjen elektronike, mbledhja e 23-të e radhës, e Qeverisë së Republikës së Kosovës, nën drejtimin e Kryeministrit Avdullah Hoti, është miratuar...

Fermerët e Mitrovicës së Veriut aplikojnë në Jug për Subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) njofton të gjithë fermerët e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut se...

Ministri Veliu takoi ministrin e Shëndetësisë, z.Armend Zemaj.

Në këtë takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend me theks të veçantë për zbatimin e masave dhe aktiviteteve tëkoordinuara nga Grupi Ndër-Institucional për Menaxhimin e...

Recent Comments