Friday, August 14, 2020
Home KRYESORE Kryeministri Albin Kurti: Nuk e pranon të Shkarkuarin e të Dorzuarin para...

Kryeministri Albin Kurti: Nuk e pranon të Shkarkuarin e të Dorzuarin para Presidentit të Kosovës

03 Qershor 2020

Në adresimin e tij të fundit nga zyra e Kryeministrisë, Albin Kurti Kryeministër në Detyrë në mes tjerash theksoi se NUK do t’ia bëj pranin-dorëzimin e detyrës atij të cilin e kishte shkarkuar dhe i cili edhe u dorzua tek Presidenti i Kosovës.

E quan Qeveri Koti për ta rimuar me mbiemrin e Kryeministrit të ri Hoti duke vazhuar se Levizja VETEVENDOSJE paraqet alternativën për mirëqeverisje.

Pas 4 muaj qeverisje, 39 mbledhje të Qeverisë dhe 213 Vendime për të mirën e Kosovës, ai falenderon bashkëpunëtoret dhe premton kthimin e shpejt dhe vazhdimin e betejës Qeverisëse.

Ndiqeni videon:

Katër muaj qeverisje e mirë

Katër muaj qeverisje e mirë

Posted by Albin Kurti on Wednesday, June 3, 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

Mitrovica e Veriut Beteja e Fundit për Pavarësinë e Kosovës (19 Shkurt 2019)

Serbia ndanë në Baza Etnike edhe Rrymën në Veri të Mitrovicës Mitrovicë Veriore 19 Shkurt 2019

Qeveria 365mil. €uro për rimëkëmbje ekonomike

Në mbledhjen elektronike, mbledhja e 23-të e radhës, e Qeverisë së Republikës së Kosovës, nën drejtimin e Kryeministrit Avdullah Hoti, është miratuar...

Fermerët e Mitrovicës së Veriut aplikojnë në Jug për Subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) njofton të gjithë fermerët e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut se...

Ministri Veliu takoi ministrin e Shëndetësisë, z.Armend Zemaj.

Në këtë takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend me theks të veçantë për zbatimin e masave dhe aktiviteteve tëkoordinuara nga Grupi Ndër-Institucional për Menaxhimin e...

Recent Comments