Saturday, December 4, 2021
spot_img
HomeKRYESOREKryekuvendari Konjufca: Serbia kreu gjenocid në Kosovë, duhet paditur

Kryekuvendari Konjufca: Serbia kreu gjenocid në Kosovë, duhet paditur

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, bashkë me Presidenten e Republikës së Kosovës, znj. Vjosa Osmani, në 22 vjetorin e masakrave serbe në Çikatovë të Vjetër dhe Poklek të Drenasit, bënë homazhe dhe vendosën lule në memorialet kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të këtyre dy lokaliteteve.