Tuesday, October 20, 2020
Home Trende Kombëtare Faton Macula me Gitare HandMade në Kengën e Re të Vesa Smolica.

Faton Macula me Gitare HandMade në Kengën e Re të Vesa Smolica.

28 Maj 2020

Vesa Smolica feat.Faton Macula

Perveç zerit te saj te bukur dhe kenges origjinale te Vesa Smolices e cila sipas Fatonit eshte Hit Veror dhe do te lansohet rreth datave 5-6-7 Qershor 2020, ne kete kenge dashnie e titulluar n’Shpirt, Faton Macula luan në nji Guitar e cila eshte pune dore dhe e punuar sipas kerkeses se tij nga mjeshtri Wyatt Wilkie.

Gitaret Wilkie kushtojn afërsisht $8000 ndërsa për Gitaren ne fjale Mjeshtri Wilkie kishte punuar rreth 1 vit per ta sjell tek Maestro Macula sipas kerkeses se tij. Se shpejti Macula pret edhe nji gitare tjeter nga mjeshtri i njejt. Ai me tutje shton se mes tij dhe Wilkie Guitars ka nje marreveshje te veçant dhe sipas saj Macula incizon gati te gjitha kenget ne studio dhe video spote me Artiste te njohur ne Amerike por edhe ata Shqiptar.

Faton Macula perveç artistëve Shqiptar ka punuar me disa nga artistet me te medhenj boteror sic jan Marc Anthony, Fantasia, Mary J Blige, A.Chal, Sy Smith etj etj.

Disa tinguj nga kenga n’Shpirt:

Nga punetoria e Wilkie Guitars:

Call: +38349676773

Most Popular

Albin Kurti: Votoni për Joe Biden

Albin Kurti nxitë Shqiptarët e Amerikës që ta votojnë z.Joe Biden për President. z.Kurti thot votoni për Biden sepse ai paraqet vlerat...

KM Hoti: Qeveria afër bizneseve dhe qytetarëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit e Aleancës Kosovare të Bizneseve, të udhëhequr nga kryetari i saj,...

12 komuna me pajisje të reja teknologjike për shkolla të mesme

Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot janë nënshkruar 12 memorandume bashkëpunimi me 12 komuna të Kosovës, duke u mundësuar secilës prej...

iKSHPK bëhet me PCR UNIVERZAL/VIRAL

UNDP i dorëzon Institutit Kombëtar për Shëndetësi Publike komplete PCR UNIVERZAL/VIRAL për grumbullimin e mostrave për COVID-19 blerja e të cilave është...

Recent Comments