Friday, August 14, 2020
Home KRYESORE David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York i referohet të dërguarit të Presidentit Trump për Kosovë duke e quajtur Katastrofal.

z.Phillips shton se Richard Grenell së pari shtyu përpara iden e ndarjes së Kosovës, të cilën kosovarët e refuzuan. Pastaj ai provoi një samit midis Thaçit dhe Vuçiqit, i cili gjithashtu dështoi.

Tani, i turpëruar nga dështimet e tij, ai po përpiqet të shpagojë veten duke mbledhur para për fushatën e Trump nga shqiptarët amerikanë. Çfarë paturpësi përfundon z.Phillips duke sugjeruar se Kosova meriton një administratë Amerikane që me të vërtetë kujdeset për Shqiptarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

Mitrovica e Veriut Beteja e Fundit për Pavarësinë e Kosovës (19 Shkurt 2019)

Serbia ndanë në Baza Etnike edhe Rrymën në Veri të Mitrovicës Mitrovicë Veriore 19 Shkurt 2019

Qeveria 365mil. €uro për rimëkëmbje ekonomike

Në mbledhjen elektronike, mbledhja e 23-të e radhës, e Qeverisë së Republikës së Kosovës, nën drejtimin e Kryeministrit Avdullah Hoti, është miratuar...

Fermerët e Mitrovicës së Veriut aplikojnë në Jug për Subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) njofton të gjithë fermerët e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut se...

Ministri Veliu takoi ministrin e Shëndetësisë, z.Armend Zemaj.

Në këtë takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend me theks të veçantë për zbatimin e masave dhe aktiviteteve tëkoordinuara nga Grupi Ndër-Institucional për Menaxhimin e...

Recent Comments