Tuesday, January 26, 2021

USA

Ambasadorët e SHBA-ve Kosnett dhe Tan mbështesin Prokurorinë Vendore të Krimeve të Luftës

Më 14 dhjetor, ambasadori i përgjithshëm për Zyrën e Drejtësisë Penale Globale, Morse H. Tan dhe ambasadori Kosnett u takuan me kryeprokurorin e shtetit...

Trump refuzoi ofertën e Pfizer për Vaksinën Covid-19

Presidenti Trump kishte refuzuar ofertën e Pfizer në Qershor 2020 për furnizimin me më shumë se 100 milion Vaksina Covid-19. Nëndërkohë shtetet tjera kishin bërë...

Vritet shkencëtari bërthamor iranian

Mohsen Fakhrizadeh u vra në pritë nga persona ende ta panjohur sot në afërsi të Tehranit kryeqytetit iranian. Kjo situatë shkakton kokëqarje për tri shtete...

Trump kërkon rinumërimin në Wisconsin

Siç bëhet e ditur nga Kampi i Presidentit Trump, së shpejti edhe zyrtarisht do të kërkohet rinumërimi i fletëvotimeve në Wisconsin ku është duke...

David Philips nxit Shqiptarët e Amerikës të Votojnë për Joe Biden

David Philips: Amerika nuk ka mik më të madh në botë se Shqiptarët. Në videon 3 minutëshe David Philips mik i Shqiptarëve nxit diasporën në...

INTERVISTA: Riad Ymeri Dua më shumë Shqiperinë

Tenori Riad Ymeri vjen me nji projekt të ri, i këndon Shqiperisë, nji këngë e bukur në gjuhën Shqipe e realizuar ne New York...

Shanghai Fashion Week Highlights: The Shape of Things to Come

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Summer Fashion Trends 2020: The Pieces That Deserve Attention

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Spring Fashion Show at the University of Michigan Has Started

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Why Don’t the Top Fashion Designers Wear Their Own Clothes?

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Front Row: Marion Hume on Australian Fashion Week Magazine Cover

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...
- Advertisment -

Most Read