Saturday, January 16, 2021
Home Trende Kombëtare

Kombëtare

Jo çmimin e Lirisë por çmimin e Gabimeve Politike jemi duke e paguar tani

Live nga Konferenca e LVV https://www.facebook.com/vetevendosje/videos/2858150124506947/ Fjala e plotë e Kryetarit të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, në konferencën për medie të  mbajtur sot me datë 15...

Ndahen çmimet për Dramë Origjinale Shqipe “Katarina Josipi”

Ministresha e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka nënshkruar vendimet për çmimet për laureatët për Dramë Origjinale Shqipe “Katarina Josipi” për vitin 2020,...

Live nga Kuvendi i Kosovës

Përcjellni në vegzën më poshtë Seancën e Kuvendit të Kosovës https://www.youtube.com/watch?v=Wj3VC4bevWs

Vëllazërorja Kosovë Shqipëri

Sot në orën 16:00 në Elbasan Arena do të zhvillohet ndeshja vëllazërore mes Kosovës dhe Shqipërisë e cila për shkaqe shëndetësore do të luhet...

Diaspora Voto me Postë Mitrovicë-Podujevë

https://www.kqz-ks.org/sherbimet-per-votuesit/votimi-me-poste/?fbclid=IwAR2XSdg2RRkxtHLKoorGZctmh6xxLY1dlKibfc9pIlqjtiXquIK2szzpGPU Nëse jetoni në Diasporë dhe dëshironi të jeni pjesë e ndryshimit në zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicën Veriore, regjistrohuni sa më parë. Në vegzën më...

Nesër në Bruksel diskutohet me Serbinë për çështjet financiare dhe të pronave

Me ftesë të Emisarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, delegacioni i Kosovës, i prirë nga Koordinatori Shtetëror Skender Hyseni, ka udhëtuar...

Ministri Mustafa vizitoi Anamoravën

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa zhvilloi vizitë pune në regjionin e Anamoravës, ku takoi kryetarin e komunës së Gjilanit, Lutfi...

Kryekuvendarja Osmani takoi amb. e ri të Belgjikës, Frederic Meurice

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, në takim me ambasadorin e ri të Belgjikës në Kosovë Frederic Meurice, ka falënderuar për ndihmën...

Osmani: Nuk duhet lejuar bosnjizimi i Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Dr. Vjosa Osmani u takua me të ngarkuarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak  Osmani: Nuk duhet lejuar bosnjizimi...

​Kryeministri Hoti ia kërkon z.Miroslav Lajçak njohjen Reciproke

Prishtinë, 13 tetor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi dhe...

KM Hoti takoi amb.e Holandës Carin Lobbezoo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim njohës ambasadoren e re të Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo, me të cilën...

LVV: KQZ ua mohon qytetarëve demokracinë!

Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti një konferencë për media ku përfaqësuesit e saj në KQZ, Sami Kurteshi, Alim Rama dhe Sekretari Organizativ i VETËVENDOSJE!-s në Besianë,...
- Advertisment -

Most Read