Tuesday, January 26, 2021
Home Trende

Trende

Lojrat Verore Olimpike në Tokyo mund të anulohen përshkak të Covid 19

Rriten dyshimet se Lojrat olimpike verore 2021 që janë të caktuara të mbahen këtë vit të mund të anulohen përshkak të rritjes së numrit...

Franca detyron testin PCR

Kriza e shtuar dhe ri-kthimi i infektimeve gjithandej Europës kanë shtuar edhe masat e ashpërsuara anti-Covid. Ato kanë detyruar autoritetet Franceze që të ndërmarrin...

PSE DUHET TË VOTOHET VJOSA OSMANI DHE ALBIN KURTI!

...Mos harroni, 14 shkurti po vjen!... Shkruan Safet Sadiku Për herë të parë në historinë e pasluftës në Kosovë në zgjedhjet nacionale kemi dy figura politike...

Adriana Matoshi aderon në Vetëvendosje

Ikona e serialit O sa mirë Adriana Matoshi u anëtarësua edhe zyrtarisht në VETËVENDOSJE!. Pas radhitjes në listën e zgjedhjeve si kandidate për deputete...

Vetëvendosje garon edhe në Shqiperi

Lëvizja Vetëvendosje Qendra në Shqiperi sot më 21 janar 2021, në ora 13:00, do të mbajë konferencë për media ku do të prezantohen dy...

Joe Biden Presidenti i 46 i Amerikës

Joe Biden u betua si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës gjatë një ceremonie nën mbrojtje të hekurt, duke i dhënë...

Trump iku bashkë me kodet Nukleare

Presidenti Trump u largua nga Shtëpia e Bardh pa ceremoni të pranim--dorëzimit të detyrës së presidentit siç e do zakoni Amerikan. Ai do te mbahet...

Shoqëria serbe bazohet në matricën e krimit

Sot në Koha Ditore mund të Lexoni nga Enver Robelli shkrimin: Shoqëria serbe bazohet në matricën e krimit. Disa aktore që marrin guximin të denoncojnë...

VJOSA OSMANI DHE ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE

Shkruan Skender Musliu, Bruksel, 18 Janar 2021 Në zgjedhjet e fundit parlamentare të Kosovës mbajtur me 06 Tetor 2019, LDK-ja në listën e saj zgjedhore kishte...

Safet Sadiku: Drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar!

Më 17 janar u mbushën 39 vjetë të vrasjes së Jusuf Gërvallës. Atë natë dimri me borë, ndodhi një nga ngjarjet më të dhimbëshme...

LVV: Lista e Referendumit

Vetevendosje botoi listën e kandidatëve që do të garojnë për deputet/e në legjislaturën e 8-të. Lista e Referendumit siç e emruan, LVV ka ofruar...

Veton Tusha do të luaj në Denizlispor në Turki

Sot është nënshkruar kontrata profesionale për 3 vite e gjysëm me lojtarin 18-vjeçar nga Kosova Veton Tusha i cili po stërvitet me ekipin...
- Advertisment -

Most Read