Saturday, January 23, 2021
Home Music

Music

Tringa Rexhepi lanson Kujtime nga Krishtlindjet

Tringa Rexhepi këngëtarja shqiptare nga Kanadaja lanson projektin e ri muzikor bashkë me këngëtarin kanadez Alex Samaras. Kënga origjinale është kënduar nga Barbra Streisand dhe...

Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori suksesi

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës tashmë ka deportuar në skenën kulturore ndërkombëtare duke mahnitur me çdo shfaqje të realizuar me mjeshtëri. Trupa është formuar nga Ahmet Brahimaj “Artist i Merituar” në vitin 1972 si Ansambli i Baletit. Ikona legjendare Ahmet...

Peja Jazz 7,8,9 & 10 Dhjetor 2020

Peja Jazz - Edicioni i Parë, organizohet nga Kinema Jusuf Gërvalla dhe Anibar këtë dhjetor Anibar dhe Kinemaja “Jusuf Gërvalla” këtë dhjetor po e nisin...

Jazz klubet parajsore në 200+ Fotografi

Historiani i Muzikës Jeff Gold në Librin SITTIN' IN të sapo botuar tregon historinë shumë pak të njohur për klubet e Jazz muzikës të...

INTERVISTA: Riad Ymeri Dua më shumë Shqiperinë

Tenori Riad Ymeri vjen me nji projekt të ri, i këndon Shqiperisë, nji këngë e bukur në gjuhën Shqipe e realizuar ne New York...

Dj Dark – Beach Memories (August Session)

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Wiz Khalifa – Lit

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Alina Eremia – Poarta – Ma

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Post Malone – Goodbyes Ft. Young Thug (Trap Flow Remix)

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Dj Dark – Autumn Vibes (September 2019)

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...
- Advertisment -

Most Read