Tuesday, December 1, 2020

SHBA

Joe Biden edhe Zyrtarisht President

Michigan sapo certifikoi rezultatin e zgjedhjeve me ç'rast Joe Biden edhe zyrtarisht është President i ShBA. 16 votat elektorale...

Miku i Shqiptarve Sekretar i ShBA

Sekretari i ardhshëm i ShBA-ve Antony Blinken loboi që Kosova të pranohej në @UNESCO! Në cicërimën e tij në...

Marrja Kombëtare

Chris Christie ish-Guvernatori i New Jersey dhe aleat i devotshem i presidentit Trump e quan ekipin ligjor...

Presidentja Osmani takoi Ambasadorin Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot u.d. Presidentja, dr.Vjosa Osmani-Sadriu, ka biseduar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, z.Philip Kosnett. 

Makthi rreth shpërndarjes së Vaksinës Covid-19

Makthi i kompanive logjistike ajrore rreth shpërndarjese së vaksinës Covid-19 sa vjen e shtohet. Temperaturat ultra të ftohta prej -70 grade Celsius...

Jazz klubet parajsore në 200+ Fotografi

Historiani i Muzikës Jeff Gold në Librin SITTIN' IN të sapo botuar tregon historinë shumë pak të njohur për klubet e Jazz...

TRUMP TV do të dështojë mbrenda 1 viti.

Howard Stern thotë se TRUMP TV rrjeti televiziv i përfolur i Presidentit Trump do të 'dështojë brenda një viti si të gjitha...

Trump pranon Humbjen

Presidenti Trump për herë të parë pranoi fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden në zgjedhjet e 2020, duke shkruar në Twitter,...

Trump nxitë dhunë para dorëzimit.

Në Washington DC të ShBA-ve po mbahen protesta të nxitura nga përkrahësit e Presidentit Trump. Protestuesit u organizuan rreth...

Senatorët Republikanë përgëzojnë Presidentin Biden pas Shpinës së Donald Trump

Senatori Chris Coons thot se Senatorët Republikan privatisht kërkojnë nga unë ta përgëzoj Presidentin Joe Biden, por theksojnë se Senatorët Republikanë ‘ende...

Trump Pranoje Humbjen i thot Melania e Jared Kushner

Rrethi i ngushtë i Trump janë të ndarē sa i perket pranimit të rezultatit të zgjedhjeve 2020 në të cilat doli fitues...

Joe Biden President i Amerikës

Urime Amerikë, fitorja e mikut te Shqiptarve Joe Biden është edhe fitore e jona, fitore e Gjithe Shqiptarve.
- Advertisment -

Most Read

Kosovo for Dummies

– Shfaqja më e re e Teatrit të Qytetit të Gjilanit  Drama / komedia e autorit Jeton Neziraj,...

Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori suksesi

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës tashmë ka deportuar në skenën kulturore ndërkombëtare duke mahnitur me çdo shfaqje të realizuar me mjeshtëri. Trupa është formuar nga Ahmet Brahimaj “Artist i Merituar” në vitin...

Autobusi Falas në Prishtinë

Për të inkurajuar udhëtimin me autobus urban në vend të veturave dhe uljen e ndotjes së ajrit në Prishtinë, Transporti Publik me...

LVV me dy fitore!

LVV doli e para në dy komuna në zgjedhjet e 29 Nëntorit 2020. Në Podujevë kandidati i LVV Prof.Shpejtim...