Thursday, January 28, 2021

EU

Erdhi Dita V në Britaninë e Madhe

Sot në Britaninë e Madhe fillon vaksinimi kunder Covid-19. BM është shteti i parë perendimor ku fillon vaksinimi. 800 mijë doza vaksine do të...

Qeveria Kurti u rrëzua nga Grenell, Mustafa & Veseli

Rexhep MYFTARI Publicist FB Sipas raportit të Parlamentit Europian lidhur me dezinformimin dhe shpërndarjen e lajmeve të rreme në Ballkanin Perendimor perpiluar nga komiteti për politikë...

Gjykata Speciale ka mandat derisa BE vendosë Ndryshe

AKTGJYKIM MBI REFERIMIN E AMENDAMENTEVE TË PROPOZUARA TËKUSHTETUTËS SË KOSOVËS Më 26 Nëntor 2020, Dhoma e Specializuar e Gjykatës Kushtetuese (‘Dhoma Kushtetuese’) nxori aktgjykimin e...

Zoti Lajçak, nuk jeni avokat i Serbisë, por ndërmjetësues i BE-së

Enver Robelli Publicist FB . . . andaj silluni si i tillë. Ju i humbni nervat kur nuk i lejohet vizita presidentit serb në Kosovë, ndërsa...

UNDP dhe UNV mbështesin Kuvendin e Kosovës me mjete dixhitale

Pandemia COVID-19 ka sjellë një valë të re të transformimit dixhital, duke rritur nevojën për transferim të shpejtë në teknologjitë dixhitale. Institucionet në mbarë...

Gjeneral Rama në vizitë Shtabit Suprem të Forcave Aleate të Evropës

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama qëndroi në vizitë zyrtare në Shtabin Suprem të Forcave Aleate të Evropës (SHAPE) në Mons të Belgjikës ku...

70 vjetori i Konventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut

U.d. e Presidentes, dr. Vjosa Osmani mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare me rastin e 70 vjetorit të Konventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut  Osmani:...

Më 26 & 27 nëntor takohen delegacionet teknike Kosovë – Francë për liberalizimin e vizave

Prishtinë, 20 nëntor 2020  Më 26 dhe 27 nëntor 2020  do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e...

Presidenti Macron rikonfirmon vizitën në Kosovë

Prishtinë, 19 nëntor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, zhvilloi sot një video konferencë (takim virtual) me Presidentin e Republikës së Francës, z....

Driton Selmanaj bisedë virtuale me Shefin e BE Tomáš Szunyog

Zëvendëskryeministri Selmanaj zhvillon bisedë virtuale me Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Ambasadorin Tomáš Szunyog dhe ambasadorët e BE-së në Kosovë Prishtinë, 18 nëntor...

Makthi rreth shpërndarjes së Vaksinës Covid-19

Makthi i kompanive logjistike ajrore rreth shpërndarjese së vaksinës Covid-19 sa vjen e shtohet. Temperaturat ultra të ftohta prej -70 grade Celsius i detyron...

300mil. Vaksina Anti-Covid

Sipas Ursula von der Leyen, Komisioni Europian do të autorizojë blerjen e 300 milion dozave të vaksinës Anti-Covid19 të zhvilluar nga BioNTech dhe Pfizer. Vaksina...
- Advertisment -

Most Read

HTML-Faqja IME

8 Redaktuesit HTML