Tuesday, December 1, 2020

EU

Më 26 & 27 nëntor takohen delegacionet teknike Kosovë – Francë për liberalizimin e vizave

Prishtinë, 20 nëntor 2020  Më 26 dhe 27 nëntor 2020  do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga...

Presidenti Macron rikonfirmon vizitën në Kosovë

Prishtinë, 19 nëntor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, zhvilloi sot një video konferencë (takim virtual) me...

Driton Selmanaj bisedë virtuale me Shefin e BE Tomáš Szunyog

Zëvendëskryeministri Selmanaj zhvillon bisedë virtuale me Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Ambasadorin Tomáš Szunyog dhe ambasadorët e BE-së në Kosovë

Makthi rreth shpërndarjes së Vaksinës Covid-19

Makthi i kompanive logjistike ajrore rreth shpërndarjese së vaksinës Covid-19 sa vjen e shtohet. Temperaturat ultra të ftohta prej -70 grade Celsius...

300mil. Vaksina Anti-Covid

Sipas Ursula von der Leyen, Komisioni Europian do të autorizojë blerjen e 300 milion dozave të vaksinës Anti-Covid19 të zhvilluar nga BioNTech...

KM Hoti dhe KM Conte zotohen për thellim të bashkëpunimit

Romë, 4 nëntor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, është takuar sot në Romë me kryeministrin e...

Osmani: Nuk duhet lejuar bosnjizimi i Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Dr. Vjosa Osmani u takua me të ngarkuarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak 

Everyone Should Travel for Their Favorite Foods

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Oven Baked Yummy Pulled Pork for Food Travelers

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Pasta with Caramelised Tomatoes and Yogurt Recipe

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Top Ten Kitchen Shortcuts for Indian Food Delights

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Traditional Bakeries to Try When in the Big Apple

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...
- Advertisment -

Most Read

Kosovo for Dummies

– Shfaqja më e re e Teatrit të Qytetit të Gjilanit  Drama / komedia e autorit Jeton Neziraj,...

Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori suksesi

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës tashmë ka deportuar në skenën kulturore ndërkombëtare duke mahnitur me çdo shfaqje të realizuar me mjeshtëri. Trupa është formuar nga Ahmet Brahimaj “Artist i Merituar” në vitin...

Autobusi Falas në Prishtinë

Për të inkurajuar udhëtimin me autobus urban në vend të veturave dhe uljen e ndotjes së ajrit në Prishtinë, Transporti Publik me...

LVV me dy fitore!

LVV doli e para në dy komuna në zgjedhjet e 29 Nëntorit 2020. Në Podujevë kandidati i LVV Prof.Shpejtim...