Thursday, January 21, 2021
Home KRYESORE

KRYESORE

Ministri Reka: E Ardhmja e Evropës dhe aplikimi i Kosovës për Statusin e Kandidatit

Prishtinë, 15 maj 2020 - Sot, Ministri në detyrë për Integrim Evropian Blerim Reka mori pjesë në diskutimin online të organizuar nga Shoqata Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar GmbH / GIZ në...

Vetevendosje ia numron të pavërtetat Presidentit Hashim Thaçi

Reagim për të pavërtetat e Presidentit deklaruar sot në konferencë për media Presidenti edhe njëherë sot gjatë konferencës për media tha një mori të pavërtetash...

Presidenti Thaçi: Konferenca për Media

https://www.facebook.com/HashimThaciOfficial/videos/532576340751617/

zvMinistri Gecaj në Gjakovë & Junik

Prishtinë, 13 maj Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Bajram Gecaj, ka vizituar komunën e Gjakovës dhe atë të Junikut. Gjatë...

LDK: Simulimi i protestës, sinjal i tendencës për kapje të shtetit

Në ditët kur beteja me COVID-19 u sfidua me rritje të ndjeshme të numrit të të prekurve dhe kur institucionet paralajmërojnë se mund të...

Qeveria Gjermane 7 milionë euro Arsimit Profesional në Kosovë

Ministresha e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami dhe drejtori i Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW) për Kosovë dhe Maqedoni, René Eschemann, kanë nënshkruar sot...

Terminali doganor do të jet i shtetit të Kosovës

Prishtinë, 13 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, z....

Protesta paqësore

Kompania “Pastrimi”, SH.A-Prishtinë, sot mbajti protestën e paralajmëruar paqësore për shprehjen e moskënaqësise ne mospërfshirje ne Pakon Emergjente te Qeverisë se Republikes se Kosovës....

Ministresha Hykmete Bajrami takoi kryetaren Vjosa Osmani

Prishtinë, 13 maj 2020 Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani,...

9 Maji paqe dhe ardhmeri e perbashket Evropiane

Deklaratë e Kryetares së Kuvendit me rastin e 9 majit, Ditës së Evropës Sot në ditën e Evropës rikthejmë në kujtesë edhe një herë se...

Kryeministri Kurti homazhe pranë varreve të heronjve Ilir Konushevcit e Dr. Hazir Malajt

Kryeministri në detyrë, z. Albin Kurti, bashkë me ministrën në detyrë të Drejtësisë, znj. Albulena Haxhiu, dhe këshilltarin e kryeministrit dhe në të njejtën...

Kryeministri Kurti video takim me Nataliya Apostolova

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri në detyrë i Integrimit Evropian, z. Blerim Reka dhe këshilltari...
- Advertisment -

Most Read