Tuesday, December 1, 2020
Home KRYESORE

KRYESORE

New York: Shqiptari kundër Grekut, cili do fitoj?!

Gara për asambleist në shtetin e New Yorku do të jetë edhe më e ashpër mes Shqiptarit...

Teatri u Shemb, Çka Tash?!

Rexhep MYFTARICEO&Founder of DardaMEDIA.com FB Akuzat ndaj këtij veprimi janë nga më të...

Ukshin Hoti ideolog, jo politikan!

Prishtinë, 16 maj 2020Sot më 16 maj, disa prej miqve të ngushtë të Ukshin Hotit, zotërinjtë Sherif Konjufca, Ekrem Kryeziu, Ali Kryeziu,...

Kurti: Kemi përballuar sfida shumë më të mëdha se kjo e pandemisë, andaj ju premtoj që së bashku do të fitojmë

Prishtinë, 15 maj 2020Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, z. Arben Vitia,...

Kryeministri Kurti vizitoi SOS Fshatin e Fëmijëve në Prishtinë

Prishtinë, 15 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot gjatë ditës vizitoi SOS Fshatin...

Kryeministri Kurti takon prodhuesit e qumështit

Prishtinë, 15 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë...

Ministri Reka: E Ardhmja e Evropës dhe aplikimi i Kosovës për Statusin e Kandidatit

Prishtinë, 15 maj 2020 - Sot, Ministri në detyrë për Integrim Evropian Blerim Reka mori pjesë në diskutimin online të organizuar nga Shoqata Gjermane për Bashkëpunim...

Vetevendosje ia numron të pavërtetat Presidentit Hashim Thaçi

Reagim për të pavërtetat e Presidentit deklaruar sot në konferencë për media Presidenti edhe...

Presidenti Thaçi: Konferenca për Media

https://www.facebook.com/HashimThaciOfficial/videos/532576340751617/

zvMinistri Gecaj në Gjakovë & Junik

Prishtinë, 13 maj Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Bajram Gecaj, ka vizituar komunën...

LDK: Simulimi i protestës, sinjal i tendencës për kapje të shtetit

Në ditët kur beteja me COVID-19 u sfidua me rritje të ndjeshme të numrit të të prekurve dhe kur institucionet paralajmërojnë se...

Qeveria Gjermane 7 milionë euro Arsimit Profesional në Kosovë

Ministresha e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami dhe drejtori i Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW) për Kosovë dhe Maqedoni, René Eschemann, kanë...
- Advertisment -

Most Read

Kosovo for Dummies

– Shfaqja më e re e Teatrit të Qytetit të Gjilanit  Drama / komedia e autorit Jeton Neziraj,...

Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori suksesi

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës tashmë ka deportuar në skenën kulturore ndërkombëtare duke mahnitur me çdo shfaqje të realizuar me mjeshtëri. Trupa është formuar nga Ahmet Brahimaj “Artist i Merituar” në vitin...

Autobusi Falas në Prishtinë

Për të inkurajuar udhëtimin me autobus urban në vend të veturave dhe uljen e ndotjes së ajrit në Prishtinë, Transporti Publik me...

LVV me dy fitore!

LVV doli e para në dy komuna në zgjedhjet e 29 Nëntorit 2020. Në Podujevë kandidati i LVV Prof.Shpejtim...