Wednesday, September 23, 2020
Home KRYESORE

KRYESORE

VV thërret në interpelancë Min. e Arsimit Ramë Likaj

Sot para kuvendit të Kosovë VV mbajti konferencë për shtyp duke i theksuar mangësit e Qeverisjes Hoti lidhur me fillimin e procesit...

Princi Leka takoi Ambasadoren Amerikane Znj.Yuri Kim

Ishte një kënaqësi të mirëprisnim në Rezidencën Mbretërore vizitën e Shkelqesisë së Saj Ambasadores së Shteteve të Bashkuara Yuri Kim.

Institucionet arsimore të gatshme për vitin shkollor 2020/2021

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ministri Shëndetësisë, Armend Zemaj, drejtori i IKShPK-së, Naser Ramadani, kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dhe...

Izraeli prezent në Ditën e pavarësisë së Kosovës

Gazetari Norvegjez Kenneth Andresen shkembeu një fotografi nga Sheshi Nēna Tereze të cilën e kishte shkrepur në ditën e shpalljes së pavarësisë...

Duhet të shkoj Qeveria që Gënjeu Kuvendin

Arberie Nagavci nga Vetevendosje sot ne nje konference per shtyp para kuvendit te Kosoves perseriti kerkesen se Qeveria Hoti duhet te rrezohet...

Thirrje për Unitet e Këndellje

Shukri YmeriKryetar Lobi Euro-Atlantik Shqiptar, shpreh zhgënjimin e thellë me përfaqësimin e...

Kosova është e Ndame?!

Rexhep MYFTARIPublicist Mosangazhimi i Parisë nga Prishtina për Veriun e Kosovës për...

Mitrovica pezullon përkohësisht shërbimet për Vula Apostile

Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia për Regjistrim Civil njofton qytetarët e komunës së Mitrovicës se janë pezulluar përkohësisht shërbimet për vula apostile/verifikuese në këtë komunë.  Arsyeja e këtij pezullimi është për shkak...

KryeKuvendarja Osmani takoi Auditorin e Përgjithshëm, Besnik Osmani

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani ka pritur në një takim Auditorin e Përgjithshëm të Zyrës Kombëtare të Auditimit, z. Besnik...

Ministri Kuçi dhe ambasadori Rohde flasin për rritje të bashkëpunimit me Gjermaninë

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi priti në takim ambasadorin e ri gjerman në Kosovë, Jorn Rohde. Bashkë me ambasadorin gjerman,...

KM Hoti nga Washingtoni: Hap i madh drejt marrëveshjes finale me Serbinë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti gjatë vizitës së tij zyrtare në Washington, ka bërë edhe paraqitjen e tij të parë...
- Advertisment -

Most Read

Ambasadori József Bencze: Kosova e gatshme për EU

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, priti sot në takim njoftues ambasadorin e ri të Hungarisë në Kosovë, z. József Bencze,...

Live nga Kuvendi vazhdon seanca plenare

https://youtu.be/ZUms0W0P6lY

Fjalimi i Vjosa Osmani

https://www.facebook.com/VjosaOsmaniMP/videos/4457478410990097/

Isa Mustafa përkujton Kolonelin, Ahmet Krasniqi

Prishtinë, 21 shtator 2020  Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Kolonelin Ahmet Krasniqi, në 22 vjetorin e vrasjes së...