Thursday, August 13, 2020
Home KRYESORE

KRYESORE

Presidenti Thaçi: Konferenca për Media

https://www.facebook.com/HashimThaciOfficial/videos/532576340751617/

zvMinistri Gecaj në Gjakovë & Junik

Prishtinë, 13 maj Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Bajram Gecaj, ka vizituar komunën...

LDK: Simulimi i protestës, sinjal i tendencës për kapje të shtetit

Në ditët kur beteja me COVID-19 u sfidua me rritje të ndjeshme të numrit të të prekurve dhe kur institucionet paralajmërojnë se...

Qeveria Gjermane 7 milionë euro Arsimit Profesional në Kosovë

Ministresha e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami dhe drejtori i Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW) për Kosovë dhe Maqedoni, René Eschemann, kanë...

Terminali doganor do të jet i shtetit të Kosovës

Prishtinë, 13 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri në...

Protesta paqësore

Kompania “Pastrimi”, SH.A-Prishtinë, sot mbajti protestën e paralajmëruar paqësore për shprehjen e moskënaqësise ne mospërfshirje ne Pakon Emergjente te Qeverisë se Republikes...

Ministresha Hykmete Bajrami takoi kryetaren Vjosa Osmani

Prishtinë, 13 maj 2020 Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka...

9 Maji paqe dhe ardhmeri e perbashket Evropiane

Deklaratë e Kryetares së Kuvendit me rastin e 9 majit, Ditës së Evropës Sot...

Kryeministri Kurti homazhe pranë varreve të heronjve Ilir Konushevcit e Dr. Hazir Malajt

Kryeministri në detyrë, z. Albin Kurti, bashkë me ministrën në detyrë të Drejtësisë, znj. Albulena Haxhiu, dhe këshilltarin e kryeministrit dhe në...

Vjosa Osmani & Hilmi Jashari – Kuvendi do t’i përgjigjet kërkesave të Avokatit të Popullit

Kryetarja e Kuvendit dhe Avokati i Popullit zotohen për bashkëpunim në mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të njeriut

Dorëzohen në Gjykatën Kushtetuese përgjigjet për shkeljet e rënda të Presidentit

Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci ka dorëzuar me 5 maj, në Gjykatën Kushtetuese komentet e Grupit Parlamentar të Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Ato janë...

Kryeministri Kurti video takim me Nataliya Apostolova

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri në detyrë i Integrimit Evropian, z. Blerim...
- Advertisment -

Most Read

Osmani: Rinia është transformuesi i vërtetë i shoqërisë

“Të rinjtë janë forca e vërtetë vepruese për ndryshimet e mëdha në shoqëri”. Kështu tha sot kryetarja e Kuvendit të Kosovës, znj. Vjosa...

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, sot vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes, ku u prit nga ministri i Mbrojtjes, z. Anton...

Ministri Veliu priti në takim shefin e UNHCR-së dhe përfaqësuesen e OKB-së në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim njoftues shefin e UNHCR-së në Kosovë, z.Erol Arduc si dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë, znj.UlrikaRichardson. 

BESO në Kotësi dhe Rezhimi i Vjetër

Rexhep MYFTARIPublicist Koalicioni i tanishem Qeveritar sa duket para kollapsit aq...