Tuesday, October 20, 2020
Home KRYESORE

KRYESORE

Sabri Fejzullahu Çelësi i Prishtinës

11 Qershor 2020 Sabri Fejzullahu këngëtari i dashur për të gjitha moshat i dha Prishtinës shumë hite e këngë...

VETËVENDOSJE Dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për antikushtetuetshmërinë e Votës së z.Etem Arifi në Kuvendin e Kosovës.

11 Qershor 2020 Më 3 qershor në seancën e Kuvendit të Republikës në të cilën u votua Qeveria ilegale...

Shtetet e QUINT-it: Qytetarët e Kosovës meritojnë më mirë.

Deklaratë nga Ambasadorët e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara 11 Qershor 2020

Hajrullah Çeku: Presidenti Thaçi Lobon për Ndarjen e Kosovës me parat tona.

Hajrullah ÇekuDeputet Levizja Vetevendosje 11 Qershor 2020 “Heqja e...

Presidenti Thaçi do t’i udhëheq Negociatat Kosovë-Serbi

11 Qershor 2020 Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka ndezur të gjithë motorrat duke bërë paraqitje publike nga...

Kuvendi i Kosovës seanca 11 Qershor 2020

https://youtu.be/hjCG6mBc1dA

Të mos instrumentalizohet Akademia e Shkencave dhe Arteve

Shukri YMERIKryetar i Lobi Euroatlantik Shqiptar Lobi Euroatlantik Shqiptar, me shqetësim është...

Lidhja e Prizrenit e formësoi kombin shqiptar por edhe e organizoi atë në aspektin politik e ushtarak

10 Qershor 2020 Albin KURTIKryetar i Levizjes Vetevendosje Përderisa...

Vjosa Osmani: Platforma politike e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit frymëzim për forcimin e shtetit të Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani në 142 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, ka marrë pjesë në Ekspozitën “Personalitetet e...

Ambasadori Lebet: E papranueshme gjuha denigruese ndaj znj.Vjosa Osmani

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani u taku me ambasadorin zviceran Jean- Hubert Lebet Kryetarja e Kuvendit të...

New York: Senatori Amerikan Marty Golden mbështetë Shqiptarin Marko Kepi!

Senatori i Brooklyn Marty Golden deklaron mbështetjen e tij për shqiptarin Marko Kepi! Marko punoj për Senatorin Marty Golden për 5...

Mesazhi i Rinisë Për Liderët e Ballkanit

<img class="wp-block-coblocks-author__avatar-img" src="https://dardamedia.com/wp-content/uploads/2020/06/E1BFAF2E-B06D-4E96-85AC-D2791325F76E.jpeg" alt="<em>Qendresa NQendresa NIKQILeadership Development Association Albania, Kosovo & Presevo
- Advertisment -

Most Read

Albin Kurti: Votoni për Joe Biden

Albin Kurti nxitë Shqiptarët e Amerikës që ta votojnë z.Joe Biden për President. z.Kurti thot votoni për Biden sepse ai paraqet vlerat...

KM Hoti: Qeveria afër bizneseve dhe qytetarëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit e Aleancës Kosovare të Bizneseve, të udhëhequr nga kryetari i saj,...

12 komuna me pajisje të reja teknologjike për shkolla të mesme

Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot janë nënshkruar 12 memorandume bashkëpunimi me 12 komuna të Kosovës, duke u mundësuar secilës prej...

iKSHPK bëhet me PCR UNIVERZAL/VIRAL

UNDP i dorëzon Institutit Kombëtar për Shëndetësi Publike komplete PCR UNIVERZAL/VIRAL për grumbullimin e mostrave për COVID-19 blerja e të cilave është...