Friday, August 14, 2020
Home KRYESORE

KRYESORE

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, sot vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes, ku u prit nga ministri i Mbrojtjes, z. Anton...

Ministri Veliu priti në takim shefin e UNHCR-së dhe përfaqësuesen e OKB-së në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim njoftues shefin e UNHCR-së në Kosovë, z.Erol Arduc si dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë, znj.UlrikaRichardson. 

BESO në Kotësi dhe Rezhimi i Vjetër

Rexhep MYFTARIPublicist Koalicioni i tanishem Qeveritar sa duket para kollapsit aq...

Osmani: Mbrojtja e mjedisit duhet të jetë prioritet i përhershëm e edhe gjatë pandemisë

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani-Sadriu, bashkë me grupin e deputetëve të përbërë nga Albena Reshitaj dhe Haxhi Avdyli nga Komisioni për Shëndetësi...

Edhe 12 muaj kohë shtesë për të aplikuar për legalizimin e ndërtimeve pa leje

Prishtinë, 11 gusht 2020 - Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit ka marrë vendim që afati për dorëzimin e aplikacioneve për legalizimin e ndërtimeve...

Kryetarja e Kuvendit u takua me komandantin e KFOR-it, gjeneral Risin

Kryetarja e Kuvendit dhe komandanti i KFOR-it biseduan për sigurinë në vend dhe menaxhimin e pandemisë  Kryetarja e Kuvendit...

Takim i frytshëm i ministrit Mustafa me Lidhjen e Bletarëve

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa gjatë ditës së sotme ka takuar kryetarin e Lidhjes së Bletarëve të Kosovës,...

Kryeministri Hoti kërkoi bashkërendim veprimesh institucionale në fushë të sigurisë

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur sot një takim virtual me drejtuesit e institucioneve të sigurisë së...

Sylë Vitia emërohet Këshilltar Politik i KM Hoti dhe Drejtor i Zyrës për Çështje të Kategorive të Dala nga Lufta e UÇK-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në mbështetje të përgjegjësive të tij kushtetuese, emëroi sot z. Sylë Vitia Këshilltar Politik dhe...

Ministri Veliu përkrahë Policinë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim Kryetaren e Sindikatës së Policisë së Kosovës, znj.Valbona Kamberi dhe Ragip Ajeti, përfaqësues i Degës...

Ministri Veliu takoi Komandantin e KFOR-it Gjeneral Majorin Michele Risi

Pas shqetësimeve të ngritura në media nga qytetarët e Republikës së Kosovës, si dhe letrës publike të Kryetarit të Komunës së Kamenicës, në lidhje me hyrjen e forcave të Xhandarmerisë...

Çuni e Veliu të ragojnë, Hyseni të dorëhiqet

Shukri YmeriKryetar i Lobit Euro-Atlantik Shqiptar Lobi Euro-Atlantik Shqiptar, kërkon urgjentisht nga...
- Advertisment -

Most Read

Mitrovica e Veriut Beteja e Fundit për Pavarësinë e Kosovës (19 Shkurt 2019)

Serbia ndanë në Baza Etnike edhe Rrymën në Veri të Mitrovicës Mitrovicë Veriore 19 Shkurt 2019

Qeveria 365mil. €uro për rimëkëmbje ekonomike

Në mbledhjen elektronike, mbledhja e 23-të e radhës, e Qeverisë së Republikës së Kosovës, nën drejtimin e Kryeministrit Avdullah Hoti, është miratuar...

Fermerët e Mitrovicës së Veriut aplikojnë në Jug për Subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) njofton të gjithë fermerët e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut se...

Ministri Veliu takoi ministrin e Shëndetësisë, z.Armend Zemaj.

Në këtë takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend me theks të veçantë për zbatimin e masave dhe aktiviteteve tëkoordinuara nga Grupi Ndër-Institucional për Menaxhimin e...