Wednesday, December 2, 2020
Home Trende

Trende

Fox ndërpret cirkusin e Trump

Fox News për herë të parë ia nderpret fjalën zëdhënëses Kayleigh McEnany për deklarata pa prova. Neil Cavuto Gazetari...

Sot paraqiten ish-Presidenti Thaçi e Jakup Krasniqi në Gjykatën Speciale

Më 9 nëntor në orën 11:00 paradite, do të mbahet paraqitja e parë e Jakup Krasniqit ndersa në orën 15:00, do të...

Gjarpri e Hongër kryt e vet apo Padrejtësi ndaj Çlirimtarit?!

Rexhep MYFTARIPublicist https://www.facebook.com/rexmyftari Ditën kur u dërgua ish-Presidenti Thaçi në Hagë nji pjesë...

LVV: Gjykata Speciale dhe Arrestimet

Morëm vesh sot për thirrjen para Gjykatës Speciale edhe të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, e të kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit....

Drejtësi për Astrit Deharin

Me rastin e katërvjetorit të vrasjes së aktivistit Astrit Dehari, Lëvizja VETËVENDOSJE! organizoi një konferencë për media ku ish-ministri i Punëve të...

Dr.Vjosa Osmani Presidente e Kosoves

Dr. Vjosa Osmani zyrtarisht merr funksionin e u.d. të presidentes së Kosovës Pas zyrtarizimit te aktakuzave ndaj Presidentit Thaçi,...

JAKUP KRASNIQI ARRESTOHET DHE TRANSFEROHET NË HAGË

Jakup Krasniqi u arrestua dhe u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (“DHSK”), në Hagë.

Lahuta e Malsise – Premierë Teatri Kombëtar

Armend BalokuPM Theatre Premiere me 6 nentor (e premte) prej ores 20:00...

Trump kërkon rinumërimin në Wisconsin

Siç bëhet e ditur nga Kampi i Presidentit Trump, së shpejti edhe zyrtarisht do të kërkohet rinumërimi i fletëvotimeve në Wisconsin ku...

Allo Allo – Premiera Gjakovë

07 Nëntor 2020 PREMIERË REGJIA : ILIR BOKSHI ORA : 19:00Hyrja :2€

Sindikata kërkon nga Kuvendi shkarkimin e Bordit të RTK

SINDIKATA E PAVARUR E RTK-SË KRYESIA E SINDIKATËS Kërkesë Kuvendit:  1.Të shkartkohet Bordi...

Shqiptari Terrorizoi Vjenën

Siç raportojnë autoritetet Austriake, simpatizuesi i isis "shtetit islamik" ishte Shqiptar nga Maqedonia Veriore i quajtur Kujtim Fejzulai i cili vrau 4...
- Advertisment -

Most Read

Black Friday vs White Cuma

Rexhep MYFTARIPublicist Fillimi i një trendi të Ri apo çka fshihet prapa...

Rrenacak, i marrë apo te dyjat bashkë!

Bill Barr Prokurori i Përgjithshëm sulmohet brutalishtë në emisionin e Lou Dobbs. Dobbs ne FoxTV e quan Prokurorin gënjeshtar, budalla apo te...

Kosovo for Dummies

– Shfaqja më e re e Teatrit të Qytetit të Gjilanit  Drama / komedia e autorit Jeton Neziraj,...

Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori suksesi

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës tashmë ka deportuar në skenën kulturore ndërkombëtare duke mahnitur me çdo shfaqje të realizuar me mjeshtëri. Trupa është formuar nga Ahmet Brahimaj “Artist i Merituar” në vitin...