Tuesday, October 20, 2020
Home Trende

Trende

Hapen Çerdhet, Shkollat dhe Kafiteritë

Prishtinë, 31 maj 2020 Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri në detyrë Albin Kurti,...

Kënga “Çetnike” në Radio Lidhjet e Policisë në Chicago të Amerikës

31 Maj 2020 Kënga "Çetnike" e cila thërret për Gjenocid ndaj Boshnjakëve gjatë kohës së luftërave në ish-Jugoslavi u...

Faton Macula me Gitare HandMade në Kengën e Re të Vesa Smolica.

28 Maj 2020 Perveç zerit te saj te bukur dhe kenges origjinale te Vesa...

Kryeministri Kurti, vizitoi Komunën e Prishtinës

Prishtinë, 28 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë...

Kryeministri Kurti kërkon Zgjedhje për Shëndetin e Demokracisë

Kryeministri Kurti flet për ngërçin politik duke kërkuar që te tejkalohet situata e tanishme duke thënë se ngërçi institucional shfaqet vetëm kur...

Rifilloni Dialogun Menjëhere

Heiko Maas dhe Le Drian Ministra Gjerman dhe Francez në një shkrim të përbashkët me titull në form urdhërore Rifilloni Dialogun Menjëhere...

Joe Biden: Nuk je Zezak nëse ende ke dyshime të Votosh për Mua apo për Trump (video)

23 Maj 2020 Joe Biden Kandidati Demokrat për President të Amerikës në zgjedhjet e Nëntorit 2020 tha diçka të...

Kryeministri Kurti përkujtoi Masakrën e Dubravës

Dubravë, 22 maj 2020 Sot, Kryeministri në detyrë z. Albin Kurti vizitoi Burgun e Dubravës dhe bëri homazhe në...

Kurti: Presidenti Thaçi 4 orvatje për ta rrëzuar Republikën e Kosovës

Orvatja e katërt për rrëzimin presidencial të Republikës së Kosovës Nga vizita në Washington D.C. u kthye duarthatë....

Gjykata Kushtetuese arnim i aktgjykimit për interesa të Thaçit

Reagon Deputetja e VV lidhur me rrjedhjet nga Gjykata Kushtetuese rreth vendimit të shumëpritur. Albulena Haxhiu

Gjakova me fusha Tenisi dhe Stadium

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, bashkë me një pjesë të stafit të MKRS-së, ka vizituar sot Komunën e Gjakovës,...

Shfaqja Destur

https://www.facebook.com/525429354192045/videos/170712897703578/
- Advertisment -

Most Read

Albin Kurti: Votoni për Joe Biden

Albin Kurti nxitë Shqiptarët e Amerikës që ta votojnë z.Joe Biden për President. z.Kurti thot votoni për Biden sepse ai paraqet vlerat...

KM Hoti: Qeveria afër bizneseve dhe qytetarëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit e Aleancës Kosovare të Bizneseve, të udhëhequr nga kryetari i saj,...

12 komuna me pajisje të reja teknologjike për shkolla të mesme

Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot janë nënshkruar 12 memorandume bashkëpunimi me 12 komuna të Kosovës, duke u mundësuar secilës prej...

iKSHPK bëhet me PCR UNIVERZAL/VIRAL

UNDP i dorëzon Institutit Kombëtar për Shëndetësi Publike komplete PCR UNIVERZAL/VIRAL për grumbullimin e mostrave për COVID-19 blerja e të cilave është...