Tuesday, December 1, 2020
Home Trende Kombëtare

Kombëtare

Diaspora Voto me Postë Mitrovicë-Podujevë

https://www.kqz-ks.org/sherbimet-per-votuesit/votimi-me-poste/?fbclid=IwAR2XSdg2RRkxtHLKoorGZctmh6xxLY1dlKibfc9pIlqjtiXquIK2szzpGPU Nëse jetoni në Diasporë dhe dëshironi të jeni pjesë e ndryshimit në zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicën...

Nesër në Bruksel diskutohet me Serbinë për çështjet financiare dhe të pronave

Me ftesë të Emisarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, delegacioni i Kosovës, i prirë nga Koordinatori Shtetëror Skender Hyseni,...

Ministri Mustafa vizitoi Anamoravën

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa zhvilloi vizitë pune në regjionin e Anamoravës, ku takoi kryetarin e komunës së...

Kryekuvendarja Osmani takoi amb. e ri të Belgjikës, Frederic Meurice

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, në takim me ambasadorin e ri të Belgjikës në Kosovë Frederic Meurice, ka falënderuar...

Osmani: Nuk duhet lejuar bosnjizimi i Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Dr. Vjosa Osmani u takua me të ngarkuarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak 

​Kryeministri Hoti ia kërkon z.Miroslav Lajçak njohjen Reciproke

Prishtinë, 13 tetor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian...

KM Hoti takoi amb.e Holandës Carin Lobbezoo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim njohës ambasadoren e re të Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo, me...

LVV: KQZ ua mohon qytetarëve demokracinë!

Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti një konferencë për media ku përfaqësuesit e saj në KQZ, Sami Kurteshi, Alim Rama dhe Sekretari Organizativ i VETËVENDOSJE!-s...

Një vjetori i fitores së qytetarëve mbi politikën e vjetër qeverisëse

Është bërë një vit nga revolucioni demokratik në republikën tonë, që largoi partitë e PAN-it nga pushteti dhe i dha shans opozitës...

Faton Macula me Gitare HandMade në Kengën e Re të Vesa Smolica.

28 Maj 2020 Perveç zerit te saj te bukur dhe kenges origjinale te Vesa...

How Nancy Reagan Gave Glamour and Class to the White House

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Now Is the Time to Think About Your Small-Business Success

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...
- Advertisment -

Most Read

Kosovo for Dummies

– Shfaqja më e re e Teatrit të Qytetit të Gjilanit  Drama / komedia e autorit Jeton Neziraj,...

Baleti Kombëtar i Kosovës, 48 vite histori suksesi

Trupa e Baletit Kombëtar të Kosovës tashmë ka deportuar në skenën kulturore ndërkombëtare duke mahnitur me çdo shfaqje të realizuar me mjeshtëri. Trupa është formuar nga Ahmet Brahimaj “Artist i Merituar” në vitin...

Autobusi Falas në Prishtinë

Për të inkurajuar udhëtimin me autobus urban në vend të veturave dhe uljen e ndotjes së ajrit në Prishtinë, Transporti Publik me...

LVV me dy fitore!

LVV doli e para në dy komuna në zgjedhjet e 29 Nëntorit 2020. Në Podujevë kandidati i LVV Prof.Shpejtim...