Friday, August 7, 2020
Home Trende

Trende

Kryeministri Albin Kurti: Nuk e pranon të Shkarkuarin e të Dorzuarin para Presidentit të Kosovës

03 Qershor 2020 Në adresimin e tij të fundit nga zyra e Kryeministrisë, Albin Kurti Kryeministër në Detyrë në...

Qeveria Kurti: 60mijë €uro dy familjeve të Minatorëve, Kartoni i Gjelber dhe Shkarkimet/Emrimet në KRU Mitrovica

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, të 39, në...

Serbet Anti EU 🇪🇺 e pro Kinez 🇨🇳 dhe Rus🇷🇺

03 Qershor 2020 Rexhep MYFTARI Publicist Sot kur zgjatimi...

Online programi i Kino “Jusuf Gërvalla” në Pejë, për muajin Qershor 2020.

02 Qershor 2020 Duke marrë për bazë situatën e krijuar nga pandemia me COVID - 19, si dhe pas...

New York: Qëllohet për Vdekje Shqiptari në Manhattan

02 Maj 2020 Në SoHo të Manhattan në New York në orët e hershme të mengjesit rreth orës 12:30...

Kryeministri Kurti bisedoi me fëmijë dhe ua uroi atyre 1 Qershorin

Prishtinë, 01 qershor 2020 Sot, në nder të Ditës Ndërkombëtare...

Ministresha Bajrami vizitoi SOS Fshatin e Fëmijëve

Prishtinë, 1 qershor 2020 Me rastin e 1 Qershorit- Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe...

Kryeministri Kurti hapë Çerdhet dhe Shkollat në ditën e Fëmijëve

Kryeministri Kurti: Fëmijët duhet të shihen si qytetarët e ardhshëm të demokracisë sonë të përbashkët Prishtinë, 1 qershor...

Hapen Çerdhet, Shkollat dhe Kafiteritë

Prishtinë, 31 maj 2020 Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri në detyrë Albin Kurti,...

Kënga “Çetnike” në Radio Lidhjet e Policisë në Chicago të Amerikës

31 Maj 2020 Kënga "Çetnike" e cila thërret për Gjenocid ndaj Boshnjakëve gjatë kohës së luftërave në ish-Jugoslavi u...

Faton Macula me Gitare HandMade në Kengën e Re të Vesa Smolica.

28 Maj 2020 Perveç zerit te saj te bukur dhe kenges origjinale te Vesa...

Kryeministri Kurti, vizitoi Komunën e Prishtinës

Prishtinë, 28 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë...
- Advertisment -

Most Read

Video: Fillon mocioni për rrëzimin e qeverisë Hoti

https://www.facebook.com/vetevendosje/videos/871544220036926 Nga sot, Grupi Parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! fillon mbledhjen e nënshkrimeve për procedimin e mocionit të mosbesimit...

KryeKuvendarja Osmani, takoi ambasadorin e ri të Gjermanisë, z. Jörn Rohde

Osmani: Roli i Gjermanisë për perspektivën evropiane dhe ekonomike të Kosovës është krucial Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr....

Bombardimi i Ri i Mitrovicës

Rexhep MYFTARIPublicist Sulmi kundër Mitrovicës 2020 para vazhdimit të Negociata të...

Kryekuvendarja Osmani bisedoi me Kryetarin e Kuvendit te Turqisë, Mustafa Şentop

Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, zhvilloi një bisedë telefonike me Kryetarin e Kuvendit të Turqisë, dr. Mustafa Şentop, me të cilin...