Friday, October 30, 2020
Home Personale

Personale

LVV: Moratoriumi vs shtetësia e Kosovës-Tryezë virtuale | E enjte, 22 tetor 2020, 10.00-15.00

Moratoriumi vs shtetësia e KosovësSa do të ndikojë moratorimumi një vjeçar për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare, në pozicionin ndërkombëtar të...

Albin Kurti: Votoni për Joe Biden

Albin Kurti nxitë Shqiptarët e Amerikës që ta votojnë z.Joe Biden për President. z.Kurti thot votoni për Biden sepse ai paraqet vlerat...

Presidenti Thaçi konferencë e drejtpërdrejt

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fportalikohanet%2Fvideos%2F268478104398744%2F&show_text=true&width=560

Të shpallet ditë zie në Kosovë

Lobi Euro Atlantik Shqiptar, është tronditur thellësisht nga lajmi i kobshëm për tragjedinë e rëndë që ndodhi sot në Bruckberg të Bavarisë,...

Pres.Thaçi: insinuatat për “trafikimin e organeve apo për “Shtëpinë e verdhë” na detyruan t’i themelojmë Dhomat e Specializuara.

Qytetarët e Kosovës dhe tërë bota presin që Dhomat e Specializuara t’i japin përgjigjen e duhur, profesionale dhe transparente pretendimeve monstruoze, siç...

Fjalimi i Vjosa Osmani

https://www.facebook.com/VjosaOsmaniMP/videos/4457478410990097/

Shitet çka shitet ndërsa ajo që nuk shitet Hudhet në Lumin ibër

Rexhep MYFTARIPublicist Mitrovica rrallëherë përmendet për aktivitete tjera nga ato politike. Gati...

Thirrje për Unitet e Këndellje

Shukri YmeriKryetar Lobi Euro-Atlantik Shqiptar, shpreh zhgënjimin e thellë me përfaqësimin e...

Kisha Ortodokse e Kosovës

Seremb Gjergji – 03/09/2020 Priftërinjtë Ortodoks të Kishës Autoqefale të Shqipërisë, në vitin 2006 i takoj në Malishevë në...

Sami Repishti: Me nji mik si Joe Biden në Shtepinë e Bardhë e ardhmja e Kosovës ashtë e sigurtë!

Shkruan: Sami Repishti PhD Ridgefield, CT.- Kontaktet e shumëzueme, distancat e pakësueme, nevoja jetësore për shkembime, ndihma dhe bashkëpunim...

Gjermania mund ta Shpëtoj Kosovën

Nga Alush Gashi dhe David L. Phillips Gjermania ka dhënë mbështetje të mjaftueshme dhe të domosdoshme për stabilitetin dhe...

Territoret Shqiptare nuk kanë pse këmbehen

Shukri YMERIKryetar i Lobit Euro-Atlantik Shqiptar  Lobi Euroatlantik Shqiptar me seli në...
- Advertisment -

Most Read

5 Libra Falas nga JusufBuxhovi.com

Jusuf Buxhovi, Shkrimtari ynë i famshëm dhe njëri ndër historianët më kredibil i të gjitha kohërave botoi në web faqen e tij...

Avni Mula 04.01.1928 – 29.10.2020

Shuhet në moshën 92 vjeçare Gjigandi i muzikë shqipe AVNI MULA. I lindur më 4 janar të vitit 1928...

Qeveria miratoi Projektligjin për ndarjet buxhetore për v. 2021

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka mbajtur sot mbledhjen e  të rregullt, të 38-tën me radhë,...

Dialog n’mes të një Trump-isti dhe Biden-isti shqiptar

Avni AbaziNew York FB Ndaleshim para ekranit duke degjuar politikanët dhe mundoheshim me...