Monday, March 8, 2021
Home Bota

Bota

Ja me cilën parti mund të bëjë koalicion VV-ja

David L. Phillips, drejtor i Programit për Ndërtimin e Paqes dhe të Drejtat e Njeriut në Institutin për Studimin e të Drejtave të Njeriut...

Zbarkimi në Planetin Mars

Njerëzimi shenoi edhe një arritje të jashtëzakonshme e kombinuar mes teknologjisë dhe astronautikës.Zbarkimi në Planetin Mars i makinës së quajtur Perservirance (Këmbëngulja) është arritje...

6 të Suspenduar 29 nën hetime

Sulmi i 6 Janarit ndaj Parlamentit Amerikan po sjell kokëqarje edhe për Policët që atë ditë do të duhej ta mbronin demokracinë nga turma...

Bob Dole ballafaqohet me Kancerin

Miku i Shqiptarve senatori Bob Dole në moshë të shtyer është duke u ballafaquar me kancer të mushkëriveMjekimi i 97 vjeçarit do të filloj...

Ted Cruz rrezitet gjërsa Texas ngrihet

Stuhia që kishte goditur shtetin e Texas la pa rrymë e pa uje 13 milion banor, afërsisht 200000 shtëpi banimi. Gjersa banorët e Texas po...

Vdes Protestuesja në Myanmar

Vdes në Myanmar, Mya Thwate Thwate Khaing Protestuesja 20 vjeçare e cila ishte qëlluar me plumb në kokë gjatë ndërhyrjes së ushtrisë kundër protestuesve...

Vanessa nga Londra vjen me “You Don’t Know” 🧿

Me nji stil të veçant muzikor diçka mes Dua Lipa dhe Amy Winehouse vjen nga Londra Vanessa Bajrami muzika e së cilës premton shumë. Ajo...

Tringa Rexhepi Ti Moj Kosovë

Tringa Rexhepi vjen me një këngë të re filmike Kushtuar Kosovës dhe përvjetorit të Pavarësisë me pamje magjepsëse nga bukuritë e Kosovës të cilën...

Ambasadori Kosnett uron popullin e Kosovës dhe fituesit e zgjedhjeve

Në tri cicërima të njëpasnjëshme rreth Kosovës, Ambasadori Amerikan në Kosovë Philip Kosnett uroi popullin e Kosovës dhe fituesit e zgjedhjeve duke thënë: Urime...

POPULLI THA FJALËN E VET

Shkruan Skender Musliu Përveç se 14 Shkurti ishte dita e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të Kosovës, kjo ishte edhe dita e Shën Valentinit apo dita...

Presidentja Osmani falenderon Presidentin Biden

Në një cicërimë Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani falenderoi Presidentin Biden për urimet lidhur me ditën e pavarësisë së Kosovës. Më tutje ajo theksoi: Sot...

Trump jo-Fajtor vendosin Senatorët

ish-Presidenti Amerikan Donald J Trump shpallet jo-fajtor nga senati Amerikan duket votuar 57-43 ne favor të lirimit të tij nga aktakuza për nxitje të...
- Advertisment -

Most Read