Thursday, August 13, 2020

DardaMEDIA

350 POSTS0 COMMENTS
https://dardamedia.com

Kryekuvendarja Osmani bisedoi me Kryetarin e Kuvendit te Turqisë, Mustafa Şentop

Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, zhvilloi një bisedë telefonike me Kryetarin e Kuvendit të Turqisë, dr. Mustafa Şentop, me të cilin...

Vula apostile/ verifikuese bëhen online

Prishtinë, 4 gusht 2020 Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia për Regjistrim Civil, i njofton të gjithë qytetarët...

Mashtrimi me sasinë

Pas marrjes së mostrave, sasitë e dy llojeve të djathit, të prodhuar në Maqedoninë Veriore rezultuan jo të sakta.

Protagonizëm me çdo çmim, duke përdorur edhe viktimat.

Faruk MUJKAzvKryetar i Mitrovices Për shkaqe protagonizmi narcisoid, fatkeqësisht sot njerëzit janë...

Jo dialog privat me Serbinë, jo bosnjëzim dhe jo ri-kolonizim të Kosovës

Shukri YmeriKryetar Lobi Euro Atlantik Shqiptar Lobi euro-atlantik shqiptar, është duke i...

Kryekuvendarja Osmani: Angazhimi juaj, jetik për ruajtjen e shëndetit të popullatës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, priti sot përfaqësuesit e Sindikatës së Infermierëve të Kosovës, të kryesuar nga z. Fitim...

Dumoshi dhe Kuçi synojnë Teatrin e Operës dhe Baletit “Ibrahim Rugova”.

Prishtinë, 03 Gusht 2020 Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, z. Blerim Kuçi, sot ka pritur në takim ministren e...

Min.Ekonomise dhe Ambientit Punëtori Virtuale me BERZH

Prishtinë, 03 Gusht 2020Sot në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit është mbajtur një punëtori virtuale me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim....

Hoti: Online, punon nga Shtepia

Prishtinë, 3 gusht 2020 Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, me sugjerimin e mjekëve, dje pasdite...

Kryeministri Hoti premton mbështetjen e Qeverisë për zhvillimin e Dragashit

Dragash, 2 gusht 2020 Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitave që po...

TOP AUTHORS

- Advertisment -

Most Read

Osmani: Rinia është transformuesi i vërtetë i shoqërisë

“Të rinjtë janë forca e vërtetë vepruese për ndryshimet e mëdha në shoqëri”. Kështu tha sot kryetarja e Kuvendit të Kosovës, znj. Vjosa...

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, sot vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes, ku u prit nga ministri i Mbrojtjes, z. Anton...

Ministri Veliu priti në takim shefin e UNHCR-së dhe përfaqësuesen e OKB-së në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim njoftues shefin e UNHCR-së në Kosovë, z.Erol Arduc si dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë, znj.UlrikaRichardson. 

BESO në Kotësi dhe Rezhimi i Vjetër

Rexhep MYFTARIPublicist Koalicioni i tanishem Qeveritar sa duket para kollapsit aq...