Wednesday, September 23, 2020

DardaMEDIA

422 POSTS0 COMMENTS
https://dardamedia.com

Strategjia Shtetërore për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe luftimit të Terrorizmit

Ministri Veliu mbajti takimin e parë me Grupin Punues për hartimin e Strategjisë Shtetërore për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe luftimit...

SKV kërkon Arsim pa pagesë

Sot, Lëvizja studentore për barazi ‘Studim Kritikë Veprim’ së bashku me organizatat studentore ‘Reforma’, ‘UPSK’ dhe ‘Skopi studentor’ dorëzuan pranë MASh kërkesën...

Presidenti Thaçi: Asociacioni cenim i sovranitetit

Hapja e temave për të drejtat e komuniteteve dhe për Asociacionin e komunave serbe në dialogun e Brukselit është gabim i madh...

zvKM Selmanaj takoi përfaqësues nga Qendra e Biznesit- Suharekë

Prishtinë, 16 shtator 2020 Gjatë ditës së sotme, zëvendëskryeministri Driton Selmanaj u takua me z.Gani Sallauka përfaqësues i Qendrës...

​Kryeministri Hoti: Kësaj radhe Rosh Hashanah 5781 është i posaçëm, është festë e cila shënon njohjen reciproke Kosovë – Izrael

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, mori sot pjesë në shënimin e Rosh Hashanah 5781 apo Vitit të Ri Hebraik 5781,...

Shitet çka shitet ndërsa ajo që nuk shitet Hudhet në Lumin ibër

Rexhep MYFTARIPublicist Mitrovica rrallëherë përmendet për aktivitete tjera nga ato politike. Gati...

Hapet sesioni vjeshtor i punës së Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, nën drejtimin e kryetares dr. Vjosa Osmani, mbajti sot mbledhjen e radhës, duke shënuar kështu...

Ministrat Likaj dhe Zemaj vizituan shkollën “Iliria” dhe Shkollën e Gjelbër në Prishtinë

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ministri Shëndetësisë, Armend Zemaj, drejtori i IKShPK-së, Naser Ramadani dhe drejtoresha e DKA-së në Prishtinë,...

5 vendime nga Qeveria Hoti

Qeveria e Republikës së Kosovë, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e rregull, të 30-tën me radhë, në të...

VV thërret në interpelancë Min. e Arsimit Ramë Likaj

Sot para kuvendit të Kosovë VV mbajti konferencë për shtyp duke i theksuar mangësit e Qeverisjes Hoti lidhur me fillimin e procesit...

TOP AUTHORS

- Advertisment -

Most Read

Ambasadori József Bencze: Kosova e gatshme për EU

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, priti sot në takim njoftues ambasadorin e ri të Hungarisë në Kosovë, z. József Bencze,...

Live nga Kuvendi vazhdon seanca plenare

https://youtu.be/ZUms0W0P6lY

Fjalimi i Vjosa Osmani

https://www.facebook.com/VjosaOsmaniMP/videos/4457478410990097/

Isa Mustafa përkujton Kolonelin, Ahmet Krasniqi

Prishtinë, 21 shtator 2020  Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Kolonelin Ahmet Krasniqi, në 22 vjetorin e vrasjes së...