Wednesday, January 20, 2021

DardaMEDIA

758 POSTS0 COMMENTS
https://dardamedia.com

Nacizmi gjithandej në Amerikë!

Qarku Oregon, Los Angelos, ShBA Nxënësit e shkollës së Mesme Newport Harbor në Qarkun Oregon të Los Angelos u bënë lajm gjithandej Amerikës pas festës...

Shoqëria serbe bazohet në matricën e krimit

Sot në Koha Ditore mund të Lexoni nga Enver Robelli shkrimin: Shoqëria serbe bazohet në matricën e krimit. Disa aktore që marrin guximin të denoncojnë...

163 TË SHËRUAR DHE 267 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.377 mostra të...

Tërmeti 6.4 godet Argjentinën

Tërmeti me mganitudë 6.4 shkallë rihter ka goditur provincën perëndimore San Juan të Argjentinës në orët e para të së martës. Tërmeti u njoftua...

VJOSA OSMANI DHE ZGJEDHJET E PARAKOHSHME PARLAMENTARE

Shkruan Skender Musliu, Bruksel, 18 Janar 2021 Në zgjedhjet e fundit parlamentare të Kosovës mbajtur me 06 Tetor 2019, LDK-ja në listën e saj zgjedhore kishte...

Safet Sadiku: Drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar!

Më 17 janar u mbushën 39 vjetë të vrasjes së Jusuf Gërvallës. Atë natë dimri me borë, ndodhi një nga ngjarjet më të dhimbëshme...

Votat e Diasporës në Plehra?!

Ky është një aksion simbolik pran Konzullatës së Rep. së Kosovës nga Shoqata e Studenteve Shqiptarë të Gjenevës. Ata shfaqin pakënaqsinë e tyre me qëndrimin...

LVV: Lista e Referendumit

Vetevendosje botoi listën e kandidatëve që do të garojnë për deputet/e në legjislaturën e 8-të. Lista e Referendumit siç e emruan, LVV ka ofruar...

Sulmohet nga Mediat Kosovare iniciativa Du Me Votu

Reagim pas sulmeve përmes publikimeve të lajmeve të rreme nga portalet “Indeksonline”, “Kosovapress”, “Klan Kosova”, “T7“, etj. Shoqata jonë është informuar që portali “Indeksonline” ka...

Stafi i Kryeministrisë në Grevë

Në vazhdim gjeni njoftimin nga këshilli Grevist Ju njoftojmë se mbi gjysma e zyrtarëve të Zyrës së Kryeministrit dhe zyrtarë të ish Ministrisë së Integrimit...

TOP AUTHORS

- Advertisment -

Most Read