Thursday, August 13, 2020
Home KRYESORE Arrestohet Kryeministri Boshnjak

Arrestohet Kryeministri Boshnjak

Arrestohet Fadil Novalić Kryeministri i Federatës se Bosne Hercegovinës rreth rastit me Respiratorët Kinez.

Sipas mediave boshnjake Kryeministri Fadil Novalić nuk i respektoi rregullat e prokurimin duke i anashkaluar institucionet dhe duke bërë shkelje ligjore.

Ndërsa Federata Boshnjake arreston Kryeministrin e saj për shkelje ligji të Një rasti Prokurimi, Demokracia Kosovare toleron edhe shkeljen e Kushtetutës dhe përkrahet nga institucionet ndërkombëtare.

Lexoni më shumë në RadioSarajevo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

Osmani: Rinia është transformuesi i vërtetë i shoqërisë

“Të rinjtë janë forca e vërtetë vepruese për ndryshimet e mëdha në shoqëri”. Kështu tha sot kryetarja e Kuvendit të Kosovës, znj. Vjosa...

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, sot vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes, ku u prit nga ministri i Mbrojtjes, z. Anton...

Ministri Veliu priti në takim shefin e UNHCR-së dhe përfaqësuesen e OKB-së në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim njoftues shefin e UNHCR-së në Kosovë, z.Erol Arduc si dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë, znj.UlrikaRichardson. 

BESO në Kotësi dhe Rezhimi i Vjetër

Rexhep MYFTARIPublicist Koalicioni i tanishem Qeveritar sa duket para kollapsit aq...

Recent Comments