Wednesday, May 27, 2020
Home KRYESORE zvMinistri Gecaj në Gjakovë & Junik

zvMinistri Gecaj në Gjakovë & Junik

Prishtinë, 13 maj

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Bajram Gecaj, ka vizituar komunën e Gjakovës dhe atë të Junikut.

Gjatë këtyre vizitave, zëvendësministri Gecaj, u takua me kryetarin e komunës së Gjakovës, z. Ardian Gjini, si dhe kryetarin i komunës së Junikut, z. Agron Kuçi.

numri i te infektarve ne renje

Me këtë rast, u njoftua me gjendjen aktuale të këtyre dy komunave, sidomos për masat që kanë ndërmarrë këto komuna për tejkalimin e kësaj situate.

Zëvendësministri Gecaj ofroi mbështetjen e tij dhe të MPBAP-së, që kjo situatë të tejkalohet sa më mirë në koordinim me të gjitha komunat e Kosovës. Ai tha se po vazhdon trendi i rënies së qytetarëve të infektuar me këtë virus dhe për këtë i falënderon qytetarët për disiplinën që kanë treguar këto ditë dhe kërkoi që kjo të vazhdojë edhe në ditët në vijim.

Zëvendësministrin Gecaj me këtë rast, ka vizituar edhe stacionet policore në Gjakovë dhe Junik prej ku u raportua se gjendja është e qetë dhe stabile.

Call: +38349676773

Most Popular

Presidenti Thaçi kërkon Burgosjen e Kryeministrit Albin Kurti

Rexhep MYFTARIPublicist FB 26 Maj 2020 Sot u zyrtarizua kërkesa...

Kryeministri Kurti bisedoi me presidentin e Malit të Zi, z.Milo Đukanović

Prishtinë, 26 maj 2020  Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike...

Kryekuvendarja Vjosa Osmani takoi profesionistët e psikologjisë

26 Maj 2020 Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim një grup të profesionistëve nga...

Kryeministri Kurti takoi Kryetaren e KQZs, Z.Valdete Daka

Prishtinë, 25 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti sot priti në takim Kryetaren...

Recent Comments