Wednesday, December 7, 2022
spot_img
HomeBotaEUZoti Lajçak, nuk jeni avokat i Serbisë, por ndërmjetësues i BE-së

Zoti Lajçak, nuk jeni avokat i Serbisë, por ndërmjetësues i BE-së

Enver Robelli
Enver Robelli

Publicist

. . . andaj silluni si i tillë. Ju i humbni nervat kur nuk i lejohet vizita presidentit serb në Kosovë, ndërsa heshtni kur në Serbi zbulohet edhe një varr masiv me shqiptarë dhe kur zyrtarët e lartë të Beogradit kërcënojnë serbët që bashkëpunojnë me drejtësinë. Heshtja juaj ndaj Beogradit, zoti Lajçak, e dëmton rëndë kredibilitetin tuaj, rrjedhimisht edhe gjasat për marrëveshje mes dy palëve.

Lexoni shkrimin e plotë në Koha Ditore

spot_img

Most Popular

Recent Comments