Saturday, December 3, 2022
spot_img
HomeKRYESOREZgjedhjet Parlamentare 2021

Zgjedhjet Parlamentare 2021

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet paraentare sipas rezultateve preliminare doli e para me përqindje bindëse ndaj rivalëve politik.

LVV 48.12% është rezultat historik ndërsa akoma pritet numrimi i votave me kusht dhe atyre nga diaspora. 

Deri te Cereifikimi i rezultatit pritet që LVV të arrij 50% e votave.

Liderët nga PDK, AAK dhe LDK uruan LVV për fitoren.

Ndërsa pak para mesmatës fituesit Albin Kurti dhe Vjosa Osmani iu drejtua qytetarëve duke theksuar dy gjëra, se nuk do të këtë hakmarrje ndaj keqbërësve të deritanishëm dhe drejtësia e punësimi janë prioritetet e Qeverisë Kurti 2.

Në video më loshtë ndiqni fjalimet e plota.

 

 

spot_img

Most Popular

Recent Comments