Saturday, July 11, 2020
Home KRYESORE Ylfete Fanaj zgjedhet Presidente e Kantonit Luzern/Zvicërr

Ylfete Fanaj zgjedhet Presidente e Kantonit Luzern/Zvicërr

23 Qershor 2020

Ylfete Fanaj fiton në Kantonin e Luzernit të Zvicrrës dhe zgjedhet Presidente e ketij Kantoni. Ajo me ketë rast në fjalimin e saj para të pranishmive u falemderua që Zvicrranët ia besuan këtë detyrë edhe përkundër faktit që ajo është e lindur në një vend tjetër dhe vjen nga një traditë e gjuhë tjetër amtare prej asaj Zvicrrane.

Heute wurde ich zur Kantonratspräsidentin 2020/21 des Kanton Luzern gewählt. Ich bin überwältigt und dankbar. Es ist für…

Posted by Ylfete Fanaj on Tuesday, 23 June 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments