Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESOREURIME KOSOVË, mashtrimet e PLAN bashkuan forcat e dijës!

URIME KOSOVË, mashtrimet e PLAN bashkuan forcat e dijës!

shkruan Avni Abazi, New York

Avni Abazi

Një bashkim forcash i pritur dhe i paralajmrum që nga mocioni i LDK-s për rrezimin të Qeverisë Kurti.

Shumë e kuptuëshme me pas një si lloj feste tek taborret (mbeshtetsit) e të dy lidereve, por sulmet e ulta nga kundërshtarët politik definitivishte veç sa e madheshtojnë këtë bashkim forcash.

Megjithatë, shumë intersant se si ish VV-istet, tani PSD-ja, pa përjashtim, këtë bashkim po e quajnë “shfrytezim” nga ana e Kurtit të Zonjës Osmani për vota, deri sa LDK-istat po thonë se Vjosa po e mashtron, gjegjsishtë shfrytezon Kurtin për qellime politike.

PDK-ja s’po i ndan hiq! Po i sulmon të dyte dhe po done me kriju çeshtje kerkesën e Hoxhës për debat me Kurtin, derisa AAK-ja sikur mban heshtje rreth bashkimit të tyre por e gjunë topin të presidenti.

Fatkëqsishtë, mashtrimet e juve LDK, PDK dhe AAK i kanë ba bashkë këta të dytë. E juve qe iu denoj vota qytetare me 6 tetor shfrytezoni edhe pak ditë studiot telivizive e pritni tjere qe qytetari ka me i denu me 14 shkurt, sidomos do LDK-ista që vrapuan pas Grenell dhe agjentave të ndarjës se Kosovës.

Në mbeshtetje të plotë të këtij bashkimi të natyrshem për udheheqjen e popullit të Kosovës në sfidat e dekadës se njerzve t’dijës. URIME KOSOVË

spot_img

Most Popular

Recent Comments