Saturday, December 10, 2022
spot_img
HomeKRYESORETrump sikur Milosheviç?!

Trump sikur Milosheviç?!

Veton Surroi në një postim në faqen e tij në facebook krahason kryetarin e Sërbisë Sllobodan Miloshevic me ate të Amerikës Donal Trump.

Në vazhdim mund ta lexoni komentin e tij të plotë dhe ta analizoni fotografinë e cila e ilustron krahasimin e tij të dy presidentëve.

Veton Surroi: Më 1989 S.Millosheviq , në krye të ‘revolucionit anti-burokratik’ thoshte se kishte të drejtë fitoreje për politikën e tij , ‘institucionalisht apo joinstitucionalisht’. Këtë e bëri edhe D.Trump më 2021. Me pasojat e Milosheviqit popujt e ish Jugosllavisë dhe Evropa po vazhdojnë të merren edhe sot.

spot_img

Most Popular

Recent Comments