Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESORETrump nxitë dhunë para dorëzimit.

Trump nxitë dhunë para dorëzimit.

Në Washington DC të ShBA-ve po mbahen protesta të nxitura nga përkrahësit e Presidentit Trump.

Protestuesit u organizuan rreth organizatës së re të quajtur Stop the Steal të cilët drejtohen nga Trumpisti Roger Stone.

Në anën tjetër janë grumbulluar protestuesit Anti Fashist nga organizata Antifa dhe të tjerë nga grupimi AntiTrump.

1 i plagosur nga arma e ftoftë, 20 të arrestuar dhe 2 polic të lënduar është bilansi fillestar i protestave të Washington DC.

Pas rënjes së Territ filluan edhe përleshjet mes protesuesve. Protesta ishte inicuar me idenë që te mblidhen 1milion protestues pranë shtëpisë së bardhë në përkrahje të Presidentit Trump dhe avazit të tij kundër dorëzimit të detyrës pasardhësit Joe Biden.

Kompanitë ligjore të cilat e kishin përkrahur Presidentin Trump, kanë filluar t’ia kthejnë shpinën duke mos pranuar të fillojnë raste të reja gjyqësore lidhur me zgjedhjet 2020.

spot_img

Most Popular

Recent Comments