Thursday, December 1, 2022
spot_img
HomeKRYESORETrump fitoi $200mil. pas ditës sē zgjedhjeve

Trump fitoi $200mil. pas ditës sē zgjedhjeve

Presidenti Trump pas rezultatin tē parashikuar nga dita e zgjedhjeve e këtej filloi një fushatë të ashpër kundër rezultatit zgjedhor dhe filloi ta sfidoi sistemin gjyqësor Amerikan duke ngritur raste gjyqësore kundër komisioneve zgjedhore në disa shtete si Georgia, Pensilvania etj etj.

Ai i kontestoi zgjedhjet deri sot në ditën kur do të vuloset rezultati zgjedhor.

Krejt kjo sipas Jessica Levinson është bërë nga Trump dhe ekipi i tij për ti ngritur rreth 200 milion dollar dhe për ta vazhduar aktivitetin politik pas inaugurimit të Presidentit Biden.

Sipas znj.Levinson presidenti Trump ka zaptuar partinë republikane, tani ajo është parti e tij e jo e vlerave republikane dhe beson se Trump do ta vazhdoj karrieren politike edhe pas janarit 2021.

Fondet të cilat vazhdon ti merr si donacione nga përkrahësit e tij, Presidenti Trump mund ti përdorë që ta lansoj një Medium të ri për ta vazhduar karrieren e tij politike.

via CNN

Jessica Levinson është Profesoreshë në @LoyolaLawSchool, profili i saj këtu:https://twitter.com/levinsonjessica?s=21

spot_img

Most Popular

Recent Comments