Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESORETrump do të 'vriste' gazetarë si Vladimir Putin nëse do të mundte...

Trump do të ‘vriste’ gazetarë si Vladimir Putin nëse do të mundte thotë Joe Scarborough

Gazetari Joe Scarborough në emisionin e tij Morning Joe në MSNBC kritikoi ashpër presidentin Trump duke aluduar se Trumpi do të ‘vriste’ gazetarë sikur presidenti rus Putin, po të mundte pastaj të shpëtonte nga një veprim i tillë.

I gjith ky mllef i Morning Joe vjen pasiqë presidenti Trump ishte larguar nga intervista me gazetarēn Lesley Stahl e cila po i bënte pyetje të vështira në emisionin e famshmëm 60 Minuta e ku Trump qëndroi plot 37 minuta pastaj u largua nga intervista dhe më vonë filloi sulmet në Twitter ndaj gazetares Lesley Stahl, (video më poshtë).

Joe Scarborogh ish-mik i vjetër i Trump tani kritikues i ashpër i tij më tutje theksoi se Vladimir Putin pas vrasjes së gazetarëve të paktën është i gatshëm t’i përgjigjet pyetjeve të vështira.

Në këtë video në më pak se 1 minut Joe Scarborough krahason presidentin Trump me vrasës dhe diktatorë autokrat të Rusisë dhe Bellarusisë në krahasim me të cilët Trump as nuk mund ti përballoj pyetjet e vështira nga gazetarët Amerikanë thot Joe Scarborough.

Në këtë video mund të shihni momentin kur Trump largohet nga intervista.

spot_img

Most Popular

Recent Comments